03.11.2016

Krośnieńska „ósemka” ma 50 lat

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników w Krośnie świętowała w dniach 20-21 października 2016 r. 50-lecie swojego istnienia oraz przekazanie sztandaru.

W pierwszym dniu świętowali uczniowie. Odbyła się uroczysta akademia z prezentacją sztandaru. Ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego pt. Moja szkoła. Z inicjatywy jednej z uczennic, na pamiątkę obchodzonego jubileuszu, obok szkoły posadzono drzewo – wiąz holenderski. Aby wybrać godne imię dla drzewa ogłoszono konkurs.

Drugi dzień jubileuszu rozpoczęła uroczysta msza św. koncelebrowana przez dziesięciu księży, byłych i obecnych pracowników Szkoły lub jej absolwentów, pod przewodnictwem ks. prałata Bartosza Rajnowskiego – Kanclerza Kurii Biskupiej w Przemyślu. Podczas mszy św. poświęcono sztandar, który  ufundowali rodzice uczniów.

Z okazji Jubileuszu wydano okolicznościową publikację, przybliżającą historię powstania szkoły i jej obecne dokonania. W obchodach wzięli udział licznie reprezentowani krośnieńscy radni, byli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły, dyrektorzy wielu szkół i instytucji,  rodzice, przyjaciele oraz sponsorzy szkoły i oczywiście uczniowie. Wśród gości znaleźli się m.in. Wicekurator Oświaty w Rzeszowie Stanisław Fundakowski, Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit,   z-ca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran i Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna Grażyna Gregorczyk.

Historia szkoły to powód do dumy, a obchodzony jubileusz jest okazją do wyrażenia słów uznania wszystkim, którzy w ciągu minionych lat byli w „ósemce” zaangażowani  w proces kształcenia i wychowania  młodzieży
– mówiła Jadwiga Kasprzyk dyrektor szkoły.

Ufundowany przez rodziców uczniów sztandar został  przekazany najpierw na ręce dyrektor Jadwigi Kasprzyk, a później uczniów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

Gratulacjom i życzeniom wielu sukcesów w kolejnych latach działalności nie było końca. Wszyscy życzyli uczniom i nauczycielom „ósemki” kolejnych, jeszcze lepszych 50 lat!

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości.