1526619185.jpg
05.03.2018

Konkursy w „Szczepaniku”

Już po raz szósty „Szczepanik” gościł finalistów konkursu „JUNIOR MASTER OF ENGLISH”. Tym razem w uczestniczyło 23 uczniów z 12 szkół z Krosna i okolic. Musieli oni  zmierzyć się z trudnymi tematami komputerowego konkursu językowego, w którym liczyła się przede wszystkim znajomość struktur leksykalno-gramatycznych w języku angielskim.

Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce: Zuzanna Zima - Społeczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rogach (opieka: p. Joanna Turowska)
II miejsce: Julia Sobiborowicz – Miejski Zespół Szkół nr 4 w Krośnie, opieka; p. Anna Smyka,
III miejsce: Oliwer Podkul – Katolicka Szkoła Podstawowa w Krośnie, opieka: p. Anna Worwa,
Wyróżnienie: Julia Pelczar – Szkoła Podstawowa we Wróbliku Szlacheckim, opieka: p. Magdalena Kosiek.

W drugim konkursie "Jan Szczepanik- polski Edison i jego epoka" laureatami zostali:
I miejsce - Julia Pelczar - SP we Wróbliku Szlacheckim - opiekun p. Aldona Konieczna,
II miejsce - Kacper Wietecha - SP we Wróbliku Szlacheckim - opiekun p. Aldona Konieczna,
III miejsce - Julia Stasiowska - Gimnazjum w Zręcinie – opiekun: p. Wioletta Marchel.

Konkursy w „Szczepaniku” - zdjęcie w treści

Była to już IV edycja konkursu wiedzy dla gimnazjalistów obejmująca swoją tematyką zarówno życie i działalność „polskiego Edisona” jak również szerszy kontekst historyczny czasów, w których on żył – przełomu XIX i XX wieku. Do konkursu zgłosiło się 54 gimnazjalistów. Po pierwszym etapie konkursu, który odbył się 26 lutego 2018 r. w formie on-line, wyłoniono 15 finalistów. Mimo, iż quiz finałowy nie był łatwy, uczestnicy wykazali się znakomitym przygotowaniem i wiedzą - zwycięzca  uzyskał  28 punktów z 29 możliwych do zdobycia.

Warto zaznaczyć, że obydwa konkursy zostały objęte Honorowymi Patronatami Prezydenta Miasta Krosna i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Ponadto obydwa konkursy zostały ujęte w wykazie zawodów wiedzy artystycznych i sportowych, co zdobywców 1 – 3 miejsca  premiuje  dodatkowymi punktami przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Gratulujemy zwycięzcom.

Udział w konkursach był okazją do bliższego poznania „Szczepanika”. Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody, a także program rekreacyjny, w którym „belgijka” cieszyła się najlepszym odbiorem i pozwoliła na odstresowanie konkursowej atmosfery.

Opracowanie: ZSP 1