wręczenie nagród
28.12.2018

Konkurs plastyczny "Jestem rozważny na przejściach dla pieszych" - rozstrzygnięty!

W ramach projektu "Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w Mieście Krośnie" dofinansowanego w ramach rządowego "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020"; uczniowie krośnieńskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie plastycznym promującym bezpieczne zachowania w ruchu komunikacyjnym pt. „Jestem rozważny na przejściach dla pieszych”.

Konkurs plastyczny

W dniu 21.12.2018r. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Krośnie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Po zakończeniu pięknie przygotowanej inscenizacji jasełkowej, Pani Grażyna Gregorczyk - Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani Marta Habrat - Dyrektor SP Nr 8  i Pan Wiktor Więcek -  Podinspektor w Wydziale Edukacji wręczyli nagrodzonym uczniom nagrody. Pani Naczelnik, życzyła uczniom rozwoju swoich talentów oraz aktywnego udziału w konkursach plastycznych organizowanych przez różnego rodzaju instytucję.

Konkurs plastyczny

Na konkurs zostało nadesłanych/dostarczonych 28 prac z 4 szkół podstawowych w Mieście Krośnie (19 w kategorii klas I-III, 8 w kategorii klas IV-VI, 1 w kategorii VII-VIII).

Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria:

• technikę wykonanej pracy,
  • oryginalność,
  • pomysłowość,
  • estetykę.

Uczniowie korzystali z przeróżnych technik plastycznych: od kolaży po prace malarskie. Zmaganiom towarzyszyły staranność i przemyślana kompozycja.

Celem Konkursu była artystyczna wypowiedź plastyczna dzieci i młodzieży na temat zachowania bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Prezentujemy wyniki konkursu i ocenione prace:

Kategoria I-III

Milena Łątka  - 1 miejsce (Szkoła Podstawowa nr 8)
Nikola Olszewska – 2 miejsce (Szkoła Podstawowa nr 8) ex æquo
Julia Piękoś – 2 miejsce (Szkoła Podstawowa nr 3) ex æquo
Maja Żygłowicz – 3 miejsce (Szkoła Podstawowa nr 8)

Wyróżnienia:
Alicja Barut (Szkoła Podstawowa nr 3),
Alicja Sieniawska (Szkoła Podstawowa nr 8)

Kategoria IV-VI

Julia Fedorowicz – 1 miejsce (Szkoła Podstawowa nr 15)
Szymon Matuszewski – 2 miejsce (Szkoła Podstawowa nr 6) ex æquo