16.10.2015

Konferencja „Kształcenie zawodowe szansą rozwoju”

Podsumowanie realizowanego  przez Gminę Miasto Krosno trzyletniego projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz  współpracy szkół zawodowych z pracodawcami było tematem konferencji  pt.”Kształcenie zawodowe szansą rozwoju”, która odbyła się na początku października 2015r. w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii w Krośnie.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni pracodawcy współpracujący ze szkołami zawodowymi w zakresie realizacji  przez uczniów technikum i zasadniczych szkół zawodowych  staży i praktyk wakacyjnych w ramach projektu oraz organizacji  praktyk zawodowych, zajęć praktycznych i kształcenia pracowników młodocianych.

W konferencji uczestniczyli Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki i Z-ca Prezydenta Miasta Krosna – Bronisław Baran oraz zaproszeni  goście –Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna, Radni Rady Miasta Krosna,  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Regina Chrzanowska, Kierownik Wydziału Edukacji EFS WUP w Rzeszowie – Piotr Golema wraz z koordynatorem projektu Małgorzatą Kawalec, przedstawiciel Kuratorium Oświaty  oraz dyrektorzy krośnieńskich szkół.

uczestnicy konferencji w krośnieńskim "Mechaniku"

Podczas konferencji Bronisław Baran – Zastępca   Prezydenta Miasta Krosna   podsumował projekt „Podkarpacie stawia na zawodowców”,  dyrektorzy szkół zawodowych omówili bieżącą współpracę szkół zawodowych z pracodawcami, czyli dobre praktyki, przedstawiciel pracodawców zaprezentował formy i sposoby realizacji staży i praktyk przez uczniów, a przedstawiciel WUP w Rzeszowie omówił wsparcie szkolnictwa zawodowego w nowej perspektywie programowania 2014 – 2020.

Pod koniec konferencji  Prezydent Miasta Krosna  podziękował zaproszonym pracodawcom za wsparcie kształcenia zawodowego i wręczył symboliczne statuetki.

Prezydent i Przewodniczący Rady wręczający statuetki

Konferencja została zorganizowana przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krosna.