18.03.2011

Kolejne sukcesy Aleksandra Tkaczyka

W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych do lat 14. W zawodach , które odbyły się w dniach 11-13 marca, wzięło udział 3 uczniów Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie: Tobiasz Gajewski, Kamila Sznajder i Aleksander Tkaczyk, którzy na co dzień są uczniami klasy sportowej i sekcji pływackiej MOSiR Wodnik KROSNO. W Mistrzostwach wzięło udział 461 zawodników i zawodniczek ze 115 klubów w Polsce. Nasi zawodnicy na Mistrzostwa jechali z nadziejami poprawy swoich rekordów życiowych, oraz godnego reprezentowania szkoły i Krosna. Cała trójka poprawiła swoje dotychczasowe najlepsze wyniki.

Najlepiej zaprezentował się Aleksander Tkaczyk, który rywalizując w pięciu konkurencjach trzykrotnie wywalczył awans do finału A i dwukrotnie zakwalifikował się do finału B. Na dystansach 200 i 100 m  stylem zmiennym walczył w finałach B, by zająć w nich ostatecznie drugie miejsca, co w ogólnym zestawieniu przyniosło mu 10 lokatę w kraju. Znacznie lepiej Aleksander spisał się na krótszych dystansach a Jego wszechstronność potwierdziły osiągnięte wyniki na dystansach w stylu zmiennym. Po raz pierwszy także wystartował na dystansie 50 m stylem motylkowym, gdzie w eliminacjach zajął 3 miejsce. Finał okazał się jednak pechowy, ponieważ po zaciętej walce Aleksander Tkaczyk ukończył wyścig na miejscu czwartym.

Absolutną dominację w kraju Aleksander potwierdził w wyścigach na dystansach w stylu dowolnym. Ponownie został Mistrzem Polski na dystansie 100 metrów i tym razem nie dał sobie już odebrać miana pierwszego w kraju na dystansie 50 metrów. Sukces podwójny - MISTRZ POLSKI na 50 i 100 metrów.
Gratulujemy Olkowi sukcesu, cieszymy się, że Krosno znów zaistniało bardzo wyraźnie na mapie pływającej Polski i mamy nadzieję, że kolejne zawody przyniosą kolejne rekordy i medale dla młodych krośnieńskich zawodników.