30.11.2010

Kolejne radosne place zabaw w Krośnie

Przy kolejnych dwóch krośnieńskich szkołach powstały nowoczesne place zabaw, na budowę których miasto pozyskało środki z rządowego programu „Radosna szkoła”.  Dzieci z „czwórki” i „czternastki” już mogą korzystać z bezpiecznych i atrakcyjnych miejsc do zabawy.

Kolejne radosne place zabaw w Krośnie - zdjęcie w treści
Podczas uroczystego otwarcia nie mogło zabraknąć tradycyjnego przecięcia wstęgi - zarówno przy SP 4...

Kolejne radosne place zabaw w Krośnie - zdjęcie w treści  nr 1
...jak i przy SP 14

W sumie, w Krośnie powstanie osiem nowoczesnych placów zabaw. Dwa – przy „siódemce” i „ósemce” oddano do użytku w październiku. W tym tygodniu ( 15 i 17 listopada) uroczyście oddano place przy „czwórce” i „czternastce”, w kolejce czekają jeszcze place przy  SP1, SP3, SP11w SOSW, i SP12.

Kolejne radosne place zabaw w Krośnie - zdjęcie w treści  nr 2
SP 4

Na nowych placach zabaw o powierzchni blisko 500 m² dzieci znajdą różnorodne drabinki, drążki, ścianki wspinaczkowe, pomosty, zjeżdżalnie, równoważnie, przeplotnie oraz kolorowe huśtawki. Każdy z nich kosztował 230 900 złotych, z czego 50% to pieniądze z miejskiego budżetu.

Kolejne radosne place zabaw w Krośnie - zdjęcie w treści  nr 3
SP 14

Warto zaznaczyć, że każdy z placów jest inny. Ich wyposażenie wybierane było w zależności od potrzeb. Muszą jednak spełniać określone wymogi – przede wszystkim muszą być przygotowane do prowadzenia  z dziećmi różnych form zajęć ruchowych (na przykład pokonywania przeszkód, wspinania, czworakowania, przeskoków, przeplotów czy zwisów).

Kolejne radosne place zabaw w Krośnie - zdjęcie w treści  nr 4
SP 4

Częścią wspólną tych przyszkolnych, atrakcyjnych miejsc do zabawy jest nowoczesna, bezpieczna nawierzchnia, przyjazne, zielone otoczenie oraz cel jaki muszą spełniać – ułatwienie najmłodszym uczniom adaptacji w nowym środowisku, urozmaicenie zajęć i wspomaganie rozwoju fizycznego.

Kolejne radosne place zabaw w Krośnie - zdjęcie w treści  nr 5
SP 14

Na budowę wszystkich ośmiu placów zabaw miasto pozyskało blisko 800 tys. zł. z rządowego programu „Radosna szkoła”, drugie tyle zostało dołożone z miejskiej kasy.