25.01.2016

Kolęda z Babcią i Dziadkiem

Pod takim hasłem 21 stycznia 2016 r. odbyło się w Szkole Podstawowej nr 7 w Krośnie spotkanie z Babcią i Dziadkiem. Skąd taka okazja? Każdy wnuczek i wnuczka wie to najlepiej, że w tym dniu świętują wszyscy dziadkowie oraz babcie.

Tradycją szkoły jest, aby choć raz w roku otworzyć szeroko drzwi dla seniorów, by poczuli się w tym wyjątkowym czasie bardzo ważni. Niejednokrotnie dziadkowie pojawiają się w murach naszej szkoły w roli opiekunów dla swoich wnucząt, lekko zagonieni i zatroskani o ich bezpieczeństwo. W tym dniu pojawili się w innej roli. Byli wyjątkowymi gośćmi. Spotkanie i cały bardzo bogaty w wiersze i piosenki scenariusz uroczystości przygotowali uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami. W hali sportowej zebrały się wnuczęta, by wierszem, piosenką i tańcem wyrazić wdzięczność dziadkom za opiekę, miłość, za to, że są z nimi i wiele dla nich znaczą. Wszyscy, bardzo  licznie zebrani widzowie podziwiali swoje pociechy i byli z nich niezmiernie dumni. W ich oczach kręciły się łzy wzruszenia, a na ustach pojawiał się uśmiech. Nie zabrakło też gromkich oklasków i błysków fleszy.

Kolęda z Babcią i Dziadkiem - zdjęcie w treści

W drugiej części uroczystości wnuczkowie zaprezentowali współczesne wersje kolęd i zaprosili zebranych do wspólnego śpiewania. Głosy tak licznego chóru odbijały się dalekim echem w dzielnicy Polanka. Na zakończenie dzieci podziękowały za wspólne kolędowanie tradycyjnymi słowami: „ Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia winszujemy…”

Kolęda z Babcią i Dziadkiem - zdjęcie w treści  nr 1

Na uroczystości pojawili się też zaproszeni goście: ks. prałat Tadeusz Buchowski, ks. Jan Kutyna, przewodniczący Rady Dzielnicy Polanka p. Dariusz Biedka, radny i przewodniczący Rady Rodziców p. Sławomir Bęben. Na wszystkich gości czekała słodka niespodzianka, rodzice i nauczyciele przygotowali symboliczne upominki - własnoręcznie upieczone pierniczki.
Ten zimny, styczniowy dzień był jednak zdecydowanie cieplejszy i radośniejszy niż za oknem,  dzięki miłej i sympatycznej atmosferze jaka panowała w naszej szkole. Mówimy do wszystkich – „Spotkajmy się razem za rok”.

Opracowanie: MZS 3