30.09.2020

Od 1 września 2019 roku do 30 września 2020 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie realizowany był kolejny projekt z programu Erasmus+ „Kluczowe kompetencje współczesnego nauczyciela – sukcesem uczniów”. W  ramach tego projektu w okresie ferii zimowych dziewięciu nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących  uczestniczyło w pięciodniowym szkoleniu „Kluczowe umiejętności współczesnego nauczyciela” w Grenadzie w Hiszpanii.

Mottem, które najbardziej oddaje potrzebę realizacji przez nauczycieli ZSP Nr 2 kolejnego szkolenia w ramach programu Erasmus+,

są słowa Konfucjusza: „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”.

Głównym celem projektu jest wzrost kompetencji kluczowych kadry pedagogicznej oraz poznanie nowoczesnych metod i form pracy z uczniami, w tym z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Działania te przyczyniają się do podniesienia jakości pracy szkoły, a także do rozwoju osobistego zarówno uczniów, jak  i nauczycieli.

„Kluczowe kompetencje współczesnego nauczyciela – sukcesem uczniów”- Erasmus + w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 - zdjęcie w treści  nr 1

Priorytetem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie jest kompetentne, nowoczesne kształcenie uczniów, otwartych na zmiany zachodzące we współczesnym świecie oraz przygotowanie ich do podjęcia zatrudnienia na europejskim rynku pracy.

„Kluczowe kompetencje współczesnego nauczyciela – sukcesem uczniów”- Erasmus + w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 - zdjęcie w treści  nr 2

Dzięki realizacji projektu możliwe było: doskonalenie umiejętności związanych z profilem zawodowym kadry (nauczanie, szkolenie, zarządzanie jakością itd.); osiągnięcie lepszej jakości pracy nauczycieli i podjęcie działań na korzyść uczniów; osiągnięcie przez kadrę większego zrozumienia i wrażliwości na różnorodność socjalną, językową i kulturalną;  zwiększenie możliwości rozwoju zawodowego i kariery zawodowej;  wykorzystanie kompetencji kluczowych do sprawniejszego zarządzania szkołą oraz  rozwijanie poczucia jedności z Europą zgodnie z zaleceniami Parlamentu Unii Europejskiej.

Agata Betlej

Więcej zdjęĆ z realizowanego projektu