nabór do szkoły podstawowej
05.02.2020

Klasy dwujęzyczne i sportowe w krośnieńskich szkołach rozpoczynają nabór na przyszły rok

Rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny do oddziałów sportowych (klasa I i klasa IV) i oddziałów dwujęzycznych (klasa VII) w szkołach podstawowych. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą szkół.

ODDZIAŁY SPORTOWE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie, ul. Wojska Polskiego 45, informuje, że 10 lutego 2020 r. (poniedziałek) rozpoczyna się nabór uczniów do klasy I sportowej o profilu pływanie oraz do klasy IV o profilu piłka nożna/koszykówka na rok szkolny 2020/2021.

Dokonując wstępnego przeglądu warunków fizycznych dzieci oraz poziomu zaawansowania w pływaniu/piłce nożnej/koszykówce ocenimy, czy Państwa dziecko spełnia warunki fizyczne kandydata na ucznia-sportowca naszej szkoły. Rozumiemy, że podjęcie takiej decyzji może być dla Państwa i dla dziecka trudne, gdyż wiąże się ze zmianą klasy lub szkoły. Zachęcamy jednak, aby to rozważyć, gdyż jest to szansa dla Rodziców, którzy w sposób równie ważny chcą traktować rozwój intelektualny i fizyczny swojego dziecka. Warunkiem koniecznym jest osiąganie w szkole co najmniej wyników dobrych i dobrej oceny zachowania. W klasach sportowych realizowany jest program nauczania zatwierdzony przez Ministra Edukacji Narodowej, co gwarantuje możliwość zmiany klasy bądź szkoły na każdym etapie kształcenia.
Szkoła zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli. Treningi odbywać się będą w obiektach sportowych stanowiących integralną część szkoły: sala gimnastyczna, sale do ćwiczeń specjalistycznych, boiska sportowe, basen. Najlepsi uczniowie i zawodnicy mają możliwość kontynuowania nauki na wyższych etapach edukacji szkolnej. Przewidujemy kontynuację klasy aż do ukończenia szkoły podstawowej.

Szkoła oferuje:

1. Wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną i trenerską.
  2. Naukę i turnieje na wysokim poziomie.
  3. Obozy sportowe letnie i zimowe (również zagraniczne).
  4. Turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe.
  5. Sprzęt sportowy.
  6. Zajęcia sportowe na obiektach szkolnych.
  7. Nowoczesne sale lekcyjne.
  8. Wspaniałą zabawę.

ODDZIAŁY DWUJĘZYCZNE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 15 w Krośnie, ul. Stefana Kisielewskiego 18, informuje, że 4 marca 2020 r. (środa) rozpoczyna się nabór uczniów do klasy VII oddziału dwujęzycznego na rok szkolny 2020/2021.

W ramach rekrutacji do oddziału dwujęzycznego Rodzice chętnych uczniów składają wnioski zgodnie z harmonogramem rekrutacji, następnie kandydaci biorą udział w sprawdzianie kompetencji językowych. Warunkiem koniecznym jest uzyskanie pozytywnego wyniku w ww. sprawdzianie.
W oddziale dwujęzycznym realizowany jest program nauczania zatwierdzony przez Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie uczęszczający do oddziału dwujęzycznego, poza zwiększoną liczbą godzin języka angielskiego tj. 5 godzin w tygodniu, uczą się dwóch przedmiotów równolegle w języku polskim oraz w języku angielskim.

Szkoła gwarantuje wysoki poziom nauczania, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, przyjazną atmosferę sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dziecka, konsekwentne działania wychowawcze i profilaktyczne, szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, ciekawe programy i imprezy towarzyszące nauce, otwartość na potrzeby i problemy uczniów oraz estetyczne warunki nauki. Szkoła Podstawowa Nr 15 osiąga wysokie wyniki podczas egzaminów zewnętrznych. W roku 2019 po raz pierwszy odbył się egzamin ósmoklasisty organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, podczas którego uczniowie klasy dwujęzycznej osiągnęli najwyższy wynik w Polsce z języka angielskiego i z matematyki mierzony w skali staninowej (9 stanin).

Szkoła oferuje:

1. Wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną.
  2. Naukę na wysokim poziomie.
  3. Naukę języka angielskiego w wymiarze 5 godzin w tygodniu.
  4. Możliwość nauki dwóch przedmiotów równolegle w języku polskim oraz w języku angielskim.
  5. Uczestnictwo uczniów w zajęciach organizowanych przy współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie (uczelnią pełniąca patronat nad klasami dwujęzycznymi w Szkole Podstawowej Nr 15) – warsztaty fonetyczne, zajęcia językowe z zagranicznymi studentami programu Erasmus, Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, Międzynarodowe Świąteczne Popołudnie.
  6. Wspaniałą przygodę poszerzoną o zajęcia kulturoznawcze – wycieczka do Londynu, konkursy językowe, wykłady w języku angielskim prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, lekcje muzealne w Collegium Maius w Krakowie prowadzone również w języku angielskim.
  7. Nowoczesną bazę szkoły.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do oddziałów sportowych i oddziałów dwujęzycznych znajdują się na stronie internetowej NABÓR w zakładce Dokumenty w „Poradniku dla rodziców - rekrutacja do oddziałów sportowych i dwujęzycznych 2020/2021”, natomiast terminy rekrutacji określone zostały w Załączniku Nr 2 i Załączniku Nr 3 do Zarządzenia Nr 524/2020 PMK w sprawie określenia terminów rekrutacyjnych do szkół podstawowych.