1207113726.jpg
24.06.2013

"Już dziś tworzę własną firmę"

14 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyło się seminarium zorganizowane w ramach realizacji projektu „Już dziś tworzę własną firmę – program rozwojowy ZSP 1 w Krośnie” podsumowujące KONKURS NA PROJEKT WŁASNEJ FIRMY.

W konkursie wzięli udział wszyscy uczestnicy projektu, podzieleni na 20 zespołów 3 lub 4-ro osobowych. Pod opieką konsultanta przygotowali biznesplan „firmy swoich marzeń”. Powstały biznesplany m.in. restauracji, firm transportowych, ochroniarskich, sklepów, cukierni, biur podróży, siłowni, aptek. Wszystkie biznesplany zostały bardzo wysoko ocenione przez Komisję.

I miejsce zajął zespół w składzie: Joanna Maraj, Dorota Pacocha, Maria Szergowicz, Monika Szopa (uczennice z kl. III TEa) za biznesplan „Naleśnikarnia” – opiekun Krystyna Ćwiąkała.

II miejsce zajął zespół w składzie: Sabina Śnieżek, Angelika Hajnas, Karolina Winnicka, Joanna Wnęk (uczennice z kl. III TEb) za biznesplan „Apteka przyjazna” – opiekun Ewa Kłos.

III miejsce zajął zespół w składzie: Monika Liput, Justyna Szajna, Patrycja Szala, Monika Wojtoń (uczennice z kl. III TEb) za biznesplan „Studio sportu i tańca ACTIVE CLUB” – opiekun Zofia Romańska.

Zwycięskie zespoły zaprezentowały swoje biznesplany. Szczególnym akcentem, miło przyjętym przez uczestników seminarium była degustacja naleśników, przygotowanych przez zwycięski zespół. Poczęstunek został uznany za doskonałą formę promocji pomysłu na własny biznes. Zwycięskim zespołom nagrody wręczyli: Pan Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Z-ca Przewodniczącego Rady Miasta Krosna Pan Zbigniew Kubit, Pani Anna Bazan – Przewodnicząca Komisji Rodziny i Edukacji Rady Miasta Krosna. Każdy członek zespołu, który zajął I miejsce otrzymał urządzenie wielofunkcyjne, książkę z zakresu przedsiębiorczości. Członkowie zespołów, które zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce, otrzymali cenne książki z zakresu przedsiębiorczości i kalkulatory naukowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział w konkursie i upominki w postaci pamięci USB.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje i życzenia złożyli: Pan Bronisław Baran - Z-ca Prezydenta Miasta Krosna i Pani Lucyna Opoń - Kierownik Oddziału w Krośnie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Projekt „Już dziś tworzę własną firmę – program rozwojowy ZSP1 w Krośnie”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego