08.06.2015

Jubileusz 25 – lecia Przedszkola Miejskiego Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie!

Przedszkole  Miejskie Nr 8 w Krośnie  powstało w 1990 r. na potrzeby nowego dużego osiedla i od tamtego czasu do dnia dzisiejszego wychowało już jedno pokolenie krośnian. 1 września 1990 roku zostały szeroko otwarte drzwi nowoczesnej jak na owe czasy placówki, aby powitać około czterystu przedszkolaków i tak przez kolejne lata w placówce jest każdego roku szkolnego około 280 wychowanków.

Jest to przedszkole o niepowtarzalnym bajkowym klimacie, z tradycjami, na stałe wrośnięte w krajobraz ulicy Stefana Kisielewskiego 15, na osiedlu „Traugutta”. „W życiu niewiele zależy od nas samych, wiele zaś od tych którzy dziś tu są z nami „ – tak powiedziała dyrektor placówki Pani Barbara Woźniak witając grono zacnych gości z którymi placówka świętowała 25 lat swojego istnienia - srebrny jubileusz.

Uroczystość zaszczycili:
- Prezydent Miasta Krosna -  Pan Piotr Przytocki
- Przewodniczący Rady Miasta – Pan Zbigniew Kubit
- Naczelnik Wydziału Edukacji w Krośnie – Pani Grażyna Gregorczyk
- Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki - Pani Anna Dubiel
- Przewodnicząca Komisji Rodziny Zdrowia i Spraw Społecznych – Pani Daria Balon
- Przewodniczący Komisji Edukacji – Pan Piotr Grudysz
- Przewodniczący Rady Osiedla – Pan Marcin Kociuba
- Radny Rady Osiedla „Traugutta” Pan Jan Walaszczyk
- Byłą Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Krośnie Panią Grażynę Aszklar, - Dyrektorzy i Wicedyrektorzy Miejskich Zespołów Szkół i Przedszkoli
- Dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji z którymi współpracuje przedszkole
- Rodzice, dziadkowie i mieszkańcy Osiedla „Traugutta”

Po części oficjalnej zaprezentowano pokaz slajdów przedstawiający w skrócie historię 25 lat istnienia „Bajkowej ósemki” – były to migawki z życia przedszkola, ciekawe przedsięwzięcia, akcje, sukcesy dzieci, uroczystości itp. Następnie wszyscy wychowankowie przedszkola przedstawili gościom program artystyczny „Bajowa kraina” ,  w którym godnie zaprezentowali swoje bajkowe grupy. Występy dzieci były wspaniałym przeżyciem dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości, bowiem miały miejsce na prawdziwej scenie w Spółdzielczym Domu Kultury na osiedlu „Traugutta”, w pięknej oprawie choreograficznej i w ciekawych na miarę skrojonych strojach. Wystąpiły: ”Smerfy”, „Biedroneczki”, „Kotki”, „Wiewióreczki”, „Kubusie”, „Gumisie”, „Krasnale”, „Skrzaty”, „Pszczółki”, „Misie”, „Motylki”. Występ dzieci został zakończony hymnem przedszkola i pokazami laureatów w dziedzinie recytacji, śpiewu i tańca.

Jubileusz 25 – lecia Przedszkola Miejskiego Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie! - zdjęcie w treści  nr 1

To nie koniec świętowania, zwieńczeniem srebrnego jubileuszu był festyn lokalny „Czerwcowe święto” i mnóstwo atrakcji przygotowanych przez przedszkole i rodziców, jedną ze smacznych atrakcji był tort – „Bajkowa ósemka” - ufundowany przez rodziców dziecka P. Sikorskich. Pozostali darczyńcy to indywidualni rodzice, firmy, dzięki którym udało się zorganizować obchody jubileuszu i festynu dla dzieci na tak wysokim poziomie. A tak w ogóle to było głośno, radośnie i kolorowo – bo słońce w tym uroczystym jubileuszowym dniu nie szczędziło ciepłych promieni.

Opracowanie: PM 8