30.04.2013

"Jestem z Krosna" - podsumowanie konkursu

Finał konkursu odbył się 24 kwietnia 2013 roku. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 15 w Krośnie. Nagrody dla laureatów konkursu w postaci pięknie wydanych książek o Krośnie zostały sfinansowane przez Urząd Miasta Krosna. Firma Glasmark wykonała i  ufundowała puchary dla zwycięskich szkół a Rada Rodziców SP-15 zakupiła upominki dla wszystkich zawodników konkursu oraz  zapewniła słodki poczęstunek dla uczestników imprezy.

Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy o rodzinnym mieście wśród najmłodszych uczniów – poznanie historii Krosna, śledzenie współczesnych wydarzeń, a także znajomość najważniejszych projektów, które mogą w przyszłości zmienić wizerunek naszego miasta. Istotnym zadaniem konkursu było wzbudzanie wśród uczniów i nauczycieli potrzeby sławienia uroków Krosna w formach artystycznych – muzyce oraz plastyce.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 8 krośnieńskich szkół podstawowych( SP-1, SP-3, SP-4, SP-5, SP-6, SP-7, SP-14, SP-15). Do międzyszkolnego finału przygotowywało ich 18 nauczycieli.

Laureatami konkursu zostali:
kategoria: wiedza (rozwiązanie testu trzykrotnego wyboru z zakresu wiedzy o Krośnie w formie elektronicznej)

I miejsce: Michał Kubit SP-15
II miejsce: Michał Jastrzębski SP-5
III miejsce: Dawid Skrok SP-6

kategoria: muzyka (wykonanie piosenki o Krośnie)
I miejsce: Aleksandra Celna SP-5
II miejsce: Ignacy Błażejowski SP-3
III miejsce: Anastazja Panasiuk SP-15

kategoria: plastyka (wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybrany zakątek Krosna)
I miejsce: Wiktoria Głąb SP-1
II miejsce: Stanisław Świder SP-5
III miejsce: Oliwia Głowińska SP-7.

Najwyższe lokaty w klasyfikacji drużynowej uzyskały szkoły:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 15
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 7.

Rezultaty konkursu wykazały, że trzecioklasiści mają sporą wiedzę o rodzinnym mieście. To cenny fakt, tym bardziej, że formuła konkursu  wymagała rzeczywistego przygotowania do rywalizacji.