Jasełka w Przedszkolu Miejskim Nr 8

Organizatorzy Przedszkole Miejskie Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie oraz Miejski Zespół Szkół Nr 7, w którego w skład wchodzi PM Nr 1, przy współudziale  Spółdzielczego Domu Kultury w Krośnie dniu 24 stycznia 2018 r. zorganizowali XII „Międzyprzedszkolny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych”.

Jasełka w Przedszkolu Miejskim Nr 8 - zdjęcie w treści

Przedszkolaki wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Byli więc Maryja i Józef , aniołowie, pastuszkowie, Herod, Diabeł, Śmierć oraz Królowie i wiele innych  bohaterów. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy pięknie przebrani śpiewali kolędy i recytowali wiersze. Było bardzo oryginalnie, bo słowa najpopularniejszych kolęd zostały zaśpiewane przez małych artystów.  Poprzez prezentację „Jasełek” dzieci kształciły umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji, rozwijały indywidualne predyspozycje i uzdolnienia aktorskie oraz nabywały odwagi i śmiałości podczas występów przed publicznością. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienia wywarły duże wrażenie i wszystkie uczestniczące w przeglądzie przedszkola otrzymały równorzędne nagrody.

W tegorocznym przeglądzie wzięły udział przedszkolaki z PM Nr 1, PM NR 2, PM NR 3, PM Nr 5, PM Nr 8. W przerwach między występami zaśpiewali soliści z PM Nr 8 w Krośnie: Błażej Wójtowicz oraz Alicja Mazur - laureaci konkursu „Hej kolęda kolęda”. XII Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek prowadziła jak co roku nauczycielka z PM Nr 8 Pani mgr Magdalena Kireńczuk.

Opracowanie: PM 8