24.03.2011

III Potyczki Kabaretowe - sukces Kabaretu SSOK z ZSP Nr 1

Kabaret SSOK z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zajął pierwsze miejsce na Przeglądzie Kabaretów Amatorskich w Dębicy.  W III "Potyczkach Kabaretowych", organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury "Mors", artyści ze "Szczepanika" zmierzyli się m.in. z kabaretami z Rzeszowa, Łańcuta, Ropczyc, Dębicy i Lubaczowa. W przeglądzie uczestniczyło 14 wykonawców. Przegląd odbył się 18 marca 2011 r.

Kabaret ze "Szczepanika" zaprezentował w Dębicy najnowszy program pt. PoSSOKa, w którym zawarł wszystko to, dzięki czemu jest rozpoznawalny. Autorskie skecze i piosenki składające się na ten program balansowały na granicy kabaretu literackiego i miniatury teatralnej. Surrealizm i wyrafinowane żarty trafiły zarówno w gusta jurorów, jak i publiczności. Najbardziej oklaskiwanym punktem programu okazała się nowa wersja Flamastrów przeszłości, scalona z "musicalem" Leopold Niewyraźny. Grupa wystąpiła tym razem w składzie 17-osobowym. Wystąpili (w kolejności alfabetycznej): Michał Bogacz, Izabela Bolanowska, Edyta Ciereszyńska, Bernadeta Frydrych, Patrycja Glazer, Aleksandra Mularczyk, Paulina Nowacka, Bożena Papuga, Sabina Patla, Tomasz Pawłowski, Patrycja Pęcak, Arkadiusz Potoczny, Marta Rodzaj, Natalia Sieniawska, Gabriela Szubert, Grzegorz Worach, Katarzyna Ziemba.

Kabaret SSOK, istniejący od 2005 roku, ma w swoim dorobku szereg nagród i wyróżnień m.in. na krośnieńskich przeglądach Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych BLAGA (2006, 2007, 2008, 2010), na wojewódzkim przeglądzie kabaretów w Lubaczowie (2010), w V edycji Przeglądu Twórczości Artystycznej Krośnieńskich Szkół (2011). Od chwili jego założenia kabaretem opiekuje się nauczyciel języka polskiego w "Szczepaniku" - pan Bartosz Gałązka.