02.05.2016

III Memoriał im. Marii Stahl

22 kwietnia 2016 r w Krośnie, Technikum nr 6 im Jana Sas Zubrzyckiego , miało zaszczyt i przyjemność organizować po raz trzeci Memoriał im Marii Stahl, w zawodach sportowo obronnych dla gimnazjalistów.

Zawody są cykliczną imprezą , organizowaną przez szkołę dla upamiętnienia zasług wspaniałego nauczyciela, pedagoga i wielkiego przyjaciela młodzieży jakim była Maria Stahl. Memoriał jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Krosna. W uroczystym rozpoczęciu udział wzięli : Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Miasta Krosna Bronisław Baran, Anna Dubiel (jak co roku pełniła funkcję honorowego sędziego) przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Krosna, prezes Zarządu Powiatowego LOK Jacek Makoś , płk Waldemar Stahl, Grzegorz Stahl, dyrektorzy szkoły Lidia Kasińska i Jan Pigoń oraz przybyłe drużyny wraz z opiekunami.

Po uroczystym otwarciu Memoriału, prezes zarządu powiatowego LOK odznaczył srebrnym medalem za zasługi dla LOK Panią Dyrektor Lidię Kasińską i Pana Dyrektora Jana Pigonia. Ponadto zarząd główny LOK nadał Technikum nr 6 i ZSZ nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie medal za zasługi dla LOK.

Na ręce Pani Dyrektor zostały złożone podziękowania za współpracę przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Krośnie. Organizacja Memoriału jest wzorowana na zawodach „Sprawni jak żołnierze”. Jest to pięciobój składający się z rzutu granatem, pierwszej pomocy, toru sprawnościowego, strzelania i biegu na dochodzenie .

III Memoriał im. Marii Stahl - zdjęcie w treści

W tym roku w zawodach udział wzięło 7 drużyn, reprezentujących gimnazja w Korczynie , Zręcinie , Lubatowej , Węglówce, Krościenku Wyżnym oraz dwie drużyny z Gimnazjum Nr 1 w Krośnie.

Wyniki rywalizacji drużynowej

1.Gim Nr 1 krosno - I druzyna

2. Gim Nr 1 Krosno - II drużyna

3. Gim Korczyna

Klasyfikacja ind. dziewcząt

1.Wiktoria Nowak  (Gim Nr 1 Krosno - I druzyna)

2 Olivia Adamiec  (Gim Korczyna)

3.Anna Szczurek  (Gim Korczyna)

Klasyfikacja ind. chłopców

1. Stanisz Dawid - (Gim Lubatowa)

2. Dziadosz Damian (Gim Weglówka)

3. Ziemba Sławomir  (Gim Nr 1 Krosno - I drużyna)

Najlepszy Strzelec

Wiktoria Nowak (Gim Nr 1 Krosno I drużyna) 41 pkt.

Opracowanie: MZS 5