23.06.2017

III Krośnieńskie Dni Sportu Szkolnego

Kilka dni przed wręczeniem świadectw w kończącym się roku szkolnym 2016/2017, w dniach 20 oraz 22 czerwca uczniowie krośnieńskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i rywalizować ze sobą w zorganizowanych przez Urząd Miasta Krosna - Wydział Edukacji - III Krośnieńskich Dniach Sportu Szkolnego. Rywalizacja podzielona była na dwa dni: w pierwszym dniu rywalizowały ze sobą krośnieńskie gimnazja, w drugim – krośnieńskie szkoły ponadgimnazjalne.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni udział w nich wzięło 380 uczniów z krośnieńskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Szkoły rywalizowały w konkurencjach:

• zespołowych: piłka nożna, koszykówka, sztafeta (4x400m)
  • indywidualnych: bieg na 100m dziewczęta i chłopcy, bieg na 300m dziewczęta i chłopcy szkoły gimnazjalne, bieg na 400m dziewczęta i chłopcy szkoły ponadgimnazjalne, bieg na 1000m chłopcy, bieg na 600m dziewczęta, skok w dal dziewczęta i chłopcy, pchnięcie kulą dziewczęta i chłopcy

III Krośnieńskie Dni Sportu Szkolnego - zdjęcie w treści

Wśród gimnazjów I miejsce zdobyło Gimnazjum Nr 4 w MZS Nr 4, II miejsce - Gimnazjum Nr 3 w MZSZOI, a III miejsce Gimnazjum Nr 5 w MZS Nr 2. Wśród szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęło ZSP Nr 1, II miejsce ZSP Nr 5, III miejsce II LO.

III Krośnieńskie Dni Sportu Szkolnego - zdjęcie w treści  nr 1

Dodatkową atrakcją była rywalizacja nauczycieli w sztafecie (4x200m), która cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców. W tej konkurencji wśród gimnazjów zwyciężyli nauczyciele z Gimnazjum Nr 3 z MZSzOI, zaś wśród szkół ponadgimnazjalnych nauczyciele z ZSP Nr 1. Uczestniczący w sztafecie nauczyciele godnie reprezentowali swoje szkoły i pokazali, że kadra nauczycielska także lubi sport i rywalizację.

III Krośnieńskie Dni Sportu Szkolnego - zdjęcie w treści  nr 2

Podziękowania kierujemy przede wszystkim do uczestników zawodów, jak i również do młodzieży z klasy ratowniczej z ZSP Nr 4 za zabezpieczenie medyczne imprezy oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie za udostępnienie obiektów sportowych i życzliwą pomoc. Dziękujemy także nauczycielom, którzy aktywnie włączyli sięw organizację zawodów.

Ucznowie - uczestnicy zawodów otrzymali darmowe wejściówki na kryte pływalnie. Uczestniczące szkoły otrzymają podczas inauguracji roku szkolnego 2017/2018 talony na sprzęt sportowy. Zwycięskie szkoły otrzymały także puchary.