04.05.2015

II Memoriał Sportowo-Obronny im. Marii Stahl

30 kwietnia 2015 na obiektach sportowych Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie odbył się II Memoriał Sportowo - Obronny im. Marii Stahl upamiętniający nauczycielkę i pedagoga naszej szkoły. Udział wzięło 7 drużyn gimnazjalistów z Krosna i okolic. Każda z drużyn składająca się z 4 osób (2 chłopców oraz 2 dziewcząt) rywalizowała w pięciu konkurencjach:

• strzelanie z karabinka sportowego
  • udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej
  • rzut granatem
  • sprawnościowy tor przeszkód
  • bieg sztafetowy

Wszystkich uczestników powitała Pani Dyrektor MZS nr 5 w Krośnie Lidia Kasińska, która przybliżyła zebranym sylwetkę Marii Stahl oraz jej dokonania w pracy z młodzieżą. Następnie głos zabrała Pani Anna Dubiel. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego- uroczystego otwarcia dokonał Pan Waldemar Stahl.  Po emocjonującej rywalizacji II Memoriał Sportowo - Obronny im. Marii Stahl wygrała I drużyna z Gimnazjum nr 1 w Krośnie.

II Memoriał Sportowo-Obronny im. Marii Stahl - zdjęcie w treści

Wyniki rywalizacji:

1. Gimnazjum nr 1 Krosno (I drużyna)
  2. Gimnazjum Węglówka
  3. Gimnazjum Lubatowa
  4. Gimnazjum Korczyna
  5. Gimnazjum nr 1 Krosno (II drużyna)
  6. Gimnazjum Krościenko Wyżne
  7. Gimnazjum Zręcin

Drużyny startujące w memoriale otrzymały za miejsca 1-3 piękne puchary, zaś pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Ponadto uhonorowano najlepszego strzelca memoriału. W kategorii chłopców zwyciężył Bolesław Flejma z Gimnazjum nr 1 w Krośnie, a w kategorii dziewcząt Julia Oberc z Gimnazjum w Węglówce. Oboje uzyskali po 41 pkt na 50 możliwych. Nagrody poszczególnym drużynom wręczali Pani Dyrektor Lidia Kasińska, Pan Waldemar Stahl oraz Pani Anna Dubiel.  Osobno rywalizowali również uczniowie  z MZS nr 5 w Krośnie, którzy tydzień wcześniej z sukcesami brali udział w XXXVIII  edycji zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak Żołnierze”.

II Memoriał Sportowo-Obronny im. Marii Stahl - zdjęcie w treści  nr 1

Indywidualnie zwyciężyła uczennica klasy 4 TA Aneta Kochanowicz. Najlepszym strzelcem okazał się uczeń klasy 1 TA Konrad Zawisza. Na koniec nasze „złotka” podziękowały Panu Waldemarowi Stahlowi za trud kilkuletnich przygotowań do zawodów oraz zaprezentowały krótki film  poświęcony sylwetce niezapomnianej Pani Marii Stahl. Zawody przygotowali nauczyciele naszej szkoły Pani Marzena Turek i Pan Rafał Krężałek. Ponadto podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji i obsługi sędziowskiej memoriału. Wszyscy uczestnicy memoriału podkreślali bardzo dobrą atmosferę, profesjonalne przygotowanie zawodów, ciekawe konkurencje i zapowiedzieli swój przyjazd za rok.

Opracowanie: Rafał Krężałek (MZS 5)