Finał powiatowy miasta Krosna XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Finał powiatowy miasta Krosna XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. W czwartek 20.04.2017 r. o godz. 11.30 w Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie, odbyło się oficjalne zakończenie finału powiatowych eliminacji miasta Krosna, XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, który tym razem jest realizowany pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny PSP, który temat realizuje przez podległe mu jednostki organizacyjne oraz we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich i jednostkami administracji samorządowej na szczeblu powiatowym.

Głównym zadaniem Konkursu „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” jest przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Ważne są przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Celem jest również ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Sztuka ma za zadanie zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców oraz twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Zadaniem konkursu jest promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Podsumowanie konkursu

Zgromadzonym dzieciom i młodzieży wraz z ich rodzicami i nauczycielami, Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, a następnie st. bryg. Mariusz Bieńczak Komendant Miejski PSP w Krośnie, dziękowali za poświęcony czas i wysiłek włożony w wykonanie prac, gratulowali oryginalnych pomysłów, a także umiejętności młodym twórcom. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Krosna oraz okolicznościowe listy gratulacyjne z wizerunkami własnych prac. Po wręczeniu nagród i konsumpcji tradycyjnych pączków, dzieci oraz ich opiekunowie mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem i funkcjonowaniem Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie oraz Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej krośnieńskiej komendy.

Wyłonienia prac finalnych podjęła się 4 osobowa komisja, oceniająca 135 nadesłanych prac ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz ośrodków opiekuńczych.

Lista osób wyróżnionych, których prace zostały wysłane na konkurs szczebla wojewódzkiego:

I grupa – uczniowie od 6 do 9 lat:

• Radosław Hasiak - MZSzOI Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 w Krośnie, nauczyciel: Małgorzata Rodzeń
  • Hanna Borkowska – Przedszkole Miejskie Nr 8  w Krośnie, nauczyciel: Magdalena Kireńczuk,
  • Laura Węklar – Przedszkole Miejskie Nr 8  w Krośnie, nauczyciel: Magdalena Kireńczuk,
  • Antonina Wnęk – Przedszkole Miejskie Nr 8  w Krośnie, nauczyciel: Magdalena Kireńczuk,
  • Piotr Majerski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Krośnie, nauczyciel: Jolanta Zajdel.

II grupa – uczniowie od 10 do 13 lat:

• Maria Kurneta – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Krośnie, nauczyciel: Anna Szwed,
  • Anna Bednarz – MZS Nr 4 w Krośnie, nauczyciel: Urszula Janowska,
  • Lena Maraj - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Krośnie, nauczyciel: Anna Szwed,
  • Konrad Zajdel – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Krośnie, nauczyciel: Anna Szwed,
  • Oliwia Jamroga - MZSzOI Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 w Krośnie, nauczyciel: Małgorzata Zych.

III grupa – uczniowie od 14 do 18 lat:

• Emilia Szwed – Gimnazjum Dwujęzyczne im. M.Kopernika, nauczyciel: E. Brynecka,
  • Wiktoria Wilk - MZS Nr 4 w Krośnie, Gimnazjum Nr 4 nauczyciel: Urszula Janowska,
  • Katarzyna Janocha – MZSzOI Gimnazjum Nr 3 w Krośnie, nauczyciel: Małgorzata Zych,
  • Julia Mokrzycka – MZS Nr 1, Gimnazjum Nr 2, nauczyciel: Ewa Węgrzyn,
  • Katarzyna Kłosowicz - MZS Nr 4 w Krośnie, Gimnazjum Nr 4 nauczyciel: Urszula Janowska.

IV grupa – uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych:

• Marcelina Stasiowska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie, nauczyciel: Marta Juszczyk,
  • Tomasz Moskal - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie, nauczyciel: Marta Juszczyk.

Wszystkie w/w prace zostały wysłane na finał wojewódzki, który odbędzie się w maju 2017 r.

Naczelnik Wydziału
Operacyjno-Rozpoznawczego