10.06.2016

Elektryk wśród 100 najlepszych techników w Polsce

W pierwszej edycji Rankingu Techników STEM 2016 (Science, Technology, Engineering, Mathematics) znaleźliśmy się w czołówce krajowej.

Ranking został oparty na trzech kryteriach:

• wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz informatyka (50%);
  • wynikach matury obowiązkowej z matematyki (35%);
  • sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych, krajowych i międzynarodowych, odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM (15%).

Celem Rankingu Liceów i Techników STEM jest budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka – a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych.

Elektryk wśród 100 najlepszych techników w Polsce - zdjęcie w treści

Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia i mogą być inspirującym przykładem dla innych. Inicjatorzy rankingu są przekonani, że stanie się on rekomendacją zarówno dla kandydatów do szkół zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi, jak i dla wiodących uczelni, ceniących absolwentów szkół ponadgimnazjalnych najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych. międzynarodowej konferencji "STEM Education for Innovation".