16.06.2017

Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie brązowymi medalistkami w Polsce w piłce nożnej

W Warszawie na boiskach Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Praga Warszawa" przy ul. Kawęczyńskiej, od 5 do 7 czerwca br. odbył się zorganizowany przez FIFA i PZPN finał ogólnopolskich rozgrywek drużyn szkolnych "From Schools to Women's League" w piłce nożnej dziewcząt z rocznika 2007-2009.

Wśród finałowej ósemki najlepszych piłkarskich drużyn szkolnych, znalazła się drużyna dziewczynek ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie, prowadzona przez trenera p. Marcina Maculskiego. Oprócz niej w finale znalazły się dziewczynki: ze Społecznej Szkoły Podstawowej z podtoruńskich Tylic, SP nr 2 z Sianowa (zachodniopomorskie), SP nr 37 z Białegostoku, SP im. Św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, SP z Ostrowa Lubelskiego, SP z Bierutowa (dolnośląskie) i SP z Sobolowa (małopolskie).

Drużyna dziewcząt z SP 8 w Krośnie, reprezentująca województwo podkarpackie w rozgrywkach finałowych wywalczyła trzecie miejsce, za co została nagrodzona pamiątkowymi brązowymi medalami. Za wspaniałą, sportową rywalizację młode piłkarki otrzymały również okazały puchar, który po zakończeniu rozgrywek z dumą i radością wzniosły w górę. Sukces piłkarski tej młodej drużyny jest tym cenniejszy, że o medalowe podium w całym cyklu turnieju walczyło dziewięćdziesiąt drużyn dziewczynek w wieku szkolnym, które interesują się tą najpopularniejszą na świecie dyscypliną sportu.

Drużyna dziewczynek ze Szkoły Podstawowej nr 8

Droga do finału była długa, bo rozpoczęła się jeszcze jesienią 2016 r. i wiodła przez pięć turniejów eliminacyjnych w różnym miejscowościach województwa podkarpackiego oraz przez półfinał regionalny w Głogówku niedaleko Opola. Osiągnięcie tego sukcesu nie byłby możliwe bez dobrej pracy trenerskiej na szkolnych lekcjach wychowania fizycznego i na boisku oraz bez zaangażowania się samych zawodniczek w treningi, a przede wszystkim bez ambicji i wiary w możliwość osiągnięcia postawionego sobie na samym początku celu. Wygrawerowane na otrzymanym medalu motto pierwszej edycji projektu FIFA „Live your goals” – żyj swoimi celami, jest dowodem, że marzenia się spełniają.

Brązowe medalistki w piłce nożnej dziewcząt zagrały w składzie: na pozycji bramkarza - Joanna Gazda, w obronie i pomocy: Kinga Gazda, Martyna Brocławik, Zofia Stec, Julia Pilecka, Kaja Mola, Katarzyna Hacz, w ataku: Izabela Mielech i Weronika Zajdel.

Gratulacje i podziękowania dla zawodniczek i trenera, za tak wspaniały sportowy sukces w historii naszej szkoły podstawowej, za promocję dziewczęcej piłki nożnej nie tylko na szczeblu rozgrywek lokalnych, ale i ogólnopolskich, za godne reprezentowanie i rozsławianie szkoły i miasta Krosna. Dodatkowe podziękowania dla rodziców, za pomoc w opiece nad młodymi zawodniczkami i za sportowy doping na boisku.

W.M.