28.05.2013

DZIEWCZĘTA Z KROŚNIEŃSKIEJ „BUDOWLANKI” MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA

W dniu 24 maja 2013 r. w Zespole Szkół w Korczynie rozegrano XXXVI  edycję  wojewódzkich  zawodów „Sprawni jak żołnierze”, w których startowały najlepsze trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców, zwycięzców zawodów rejonowych rozegranych w Nisku, Kamieniu i Jaśle. Imprezę zorganizowało Kuratorium Oświaty w Rzeszowie we współpracy z Zespołem Szkół  w Korczynie i Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Rzeszowie.

Reprezentacje szkół oraz zespół sędziowski powitał Dyrektor Zespołu Szkół w Korczynie Pan Artur Stodolak, po czym nastąpiło odegranie i odśpiewanie hymnu  państwowego. Uroczystego otwarcia eliminacji wojewódzkich dokonał starszy wizytator Kuratorium Oświaty Waldemar Stahl. Pomimo niesprzyjającej, deszczowej, chłodnej aury, atmosfera zawodów była gorąca.

Drużyna dziewcząt z krośnieńskiej „Budowlanki” była bezkonkurencyjna zarówno w klasyfikacji zespołowej, jak i indywidualnej. Współzawodnictwo wśród dziewcząt przebiegało „pod dyktando” reprezentantek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Krośnie, które startowały w składzie: Małgorzata BŁAŻ, Justyna CESARZ, Aneta KOCHANOWICZ. Wygrały one zdecydowanie wszystkie konkurencje pięcioboju sportowo-obronnego zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej (15,0 punktów) i wyprzedziły drużynę z Zespołu Szkół Zawodowych Pustków Osiedle (8,0 pkt.) oraz Zespół Szkół z Tarnobrzega (7,0 pkt.).  W rywalizacji indywidualnej (strzelanie, rzut granatem, tor przeszkód) dominowały również zawodniczki „Budowlanki” zdobywając trzy pierwsze lokaty: I zajęła Małgorzata BŁAŻ  uzyskując (25,0 pkt.), na drugim miejscu uplasowała się koleżanka z drużyny Aneta KOCHANOWICZ (23,0 pkt), III lokatę zajęła także zawodniczka naszej szkoły - Justyna CESARZ uzyskując 20,0 pkt.

DZIEWCZĘTA  Z KROŚNIEŃSKIEJ  „BUDOWLANKI” MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA - zdjęcie w treści

Tytuł   najlepszego strzelca zawodów zdobyła  Małgorzata BŁAŻ (z ZSP nr 6 w Krośnie) gromadząc 45 punktów na 50 możliwych do uzyskania.Reprezentację krośnieńskiej „Budowlanki” do zawodów wojewódzkich  przygotowywała Maria Stahl - nauczyciel przysposobienia obronnego. Wśród chłopców najlepszą drużyną została drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle  (Kamil Kopacz, Damian Kulig i Michał Setlak ), która uzyskała - (13,0 pkt.), wyprzedzając Zespół Szkół w Czudcu  (11,0 pkt.)  i  Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli (6.0 pkt.).

Zwycięskie zespoły i zawodnicy zostali wyróżnieni dyplomami, pucharami,  medalami  ufundowanymi przez Kuratorium Oświaty i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie. Wyróżnienia  w imieniu  Podkarpackiego Kuratora Oświaty Jacka Wojtasa wręczył  st. wiz. Waldemar Stahl a szefa  Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie - mjr Jan Data z WKU w Jaśle. W ceremonii uhonorowania najlepszych,  uczestniczył  Dyrektor Zespołu Szkół w Korczynie - Artur Stodolak, który wspierał logistycznie przygotowanie i przeprowadzenie imprezy z zakresu edukacji obronnej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa.

Zwycięska drużyna dziewcząt ,,Budowlanki”  z Krosna i chłopców Zespołu Szkół Budowlanych z Jasła będą reprezentować województwo podkarpackie w eliminacjach ogólnopolskich zawodów ,,Sprawni jak żołnierze”, które odbędą się  w Bornem Sulinowo w województwie zachodniopomorskim.