06.05.2013

Dziewczęta z ,,Budowlanki” wciąż najlepsze !!!

Na obiektach sportowych Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle i  kompleksie leśnym w  Gorajowicach, w dniu 20 kwietnia 2013 r. odbył się etap rejonowy ogólnopolskich zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. W zawodach udział wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn dziewcząt i  7 drużyn chłopców z następujących szkół ponadgimnazjalnych:

• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Krośnie
  • Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach
  • Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie
  • Zespół Szkół nr 2 w Dukli
  • Zespół Szkół w Trzcinicy
  • Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle
  • Zespół Szkół nr 3 w Jaśle

Bezpośrednim organizatorem zawodów był Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle.  Uczestnicy zawodów rywalizowali w pięcioboju sportowo-obronnym  wykonując zadania:

• strzelanie z karabinka pneumatycznego do tarczy z odległości 10 m w pozycji leżącej z  podpórką;
  • rzut atrapą granatu zaczepnego na celność do prostokąta z odległości 20 i 25 m;
  • udzielanie pierwszej pomocy polegającej na wykonywaniu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych na fantomie medycznym i układanie poszkodowanego nieprzytomnego w pozycji bocznej ustalonej;
  • pokonywanie 50 m testu sprawnościowego z przeszkodami;

Ostatnią bardzo atrakcyjną konkurencją, wymagającą sprawnego posługiwania się mapą i kompasem był bieg na orientację w kompleksie leśnym Jasło - Gorajowice.

Podobnie jak w ubiegłym roku świetnie spisały się dziewczęta ZSP 6. Drużyna w składzie: Justyna CESARZ, Aneta KOCHANOWICZ i Małgorzata BŁAŻ, okazała się bezkonkurencyjna, zajmując pierwsze miejsce zespołowo, uzyskując 28,5 pkt., wyprzedzając Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie ( 23,0 pkt.) i Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach ( 20,5 pkt.)

Dziewczęta z ,,Budowlanki” wciąż najlepsze !!! - zdjęcie w treści

Drużyna z krośnieńskiej "Budowlanki"

Kolejne miejsca zajęły drużyny dziewcząt z : Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie ( 14,5pkt.), Zespołu Szkół nr 2 w Dukli ( 11,5 pkt.) i Zespołu Szkół w Trzcinicy – ( 7 pkt.)

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Małgorzata Błaż z ZSP nr 6, która uzyskała – 48,5 pkt., druga z naszych zawodniczek Justyna Cesarz zajęła II miejsce – 48,0 pkt., trzecią lokatę uzyskała Ewelina Myśliwiec z LO w Kołaczycach – 41,0 pkt.

Wśród chłopców zwycięstwo przypadło drużynie z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle (28 pkt.), która wyprzedziła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie ( 22 pkt.) i Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach ( 21 pkt.)

Zwycięskie drużyny w klasyfikacji zespołowej dziewcząt i chłopców zostały wyróżnione dyplomami i pucharami dyrektora ZSB w Jaśle a w klasyfikacji indywidualnej nagrodami  rzeczowymi  ufundowanymi przez sponsorów. Ceremonii wręczania wyróżnień i nagród dla zwycięzców dokonała dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle Pani Dorota Czarnecka w asyście sędziego głównego zawodów Ryszarda Zielińskiego, przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i kpt. Wiesława Wojdyły z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle.

Zwycięskie drużyny: dziewcząt (ZSP nr 6 w Krośnie) i chłopców (ZSB z Jasła ) wezmą udział w finale  wojewódzkim, który rozegrany zostanie w dniu 24 maja w Zespole Szkół w Korczynie.

Reprezentację „Budowlanki” do zawodów przygotowała Maria Stahl – nauczyciel przysposobienia obronnego.