2084914345.jpg
17.10.2012

Dzień Patrona w "Szóstce"

12 października 2012r. w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie odbyła się uroczystość poświęcona Patronowi Szkoły. Tego dnia w sali teatralnej szkoły zebrali się ludzie, dla których Dziecko jest najwyższą wartością, którzy rozumieją słowa J. Korczaka, że „bez radosnego, pogodnego dzieciństwa całe życie potem będzie kalekie”.

Dzień Patrona w

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Pani Anna Bazan – przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny Rady Miasta Krosna, Pani Grażyna Gregorczyk – naczelnik Wydziału Edukacji UM Krosna, Pan Marian Duda – Rzecznik Praw Dziecka przy TPD w Krośnie, Pan Marian Wszołek – kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Krośnie, Rodzice, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele krośnieńskich szkół podstawowych (nauczyciele, uczniowie).
Spotkanie było m.in. okazją do przybliżenia postaci Janusza Korczaka, którego dorobek życia jest wielki i znaczący, a wartości wyznawane przez niego ponadczasowe.
We wzruszającej inscenizacji przygotowanej przez uczniów goście zobaczyli postać Patrona Szkoły w sposób, w jaki dzisiaj postrzegają Go dzieci, czyli jako osobę bez reszty oddaną swoim wychowankom.

Dzień Patrona w

Pomimo upływu lat Janusz Korczak stanowi dla pedagogów wzór do naśladowania, a dla dzieci ideał wychowawcy.

Dzień Patrona w

W Szkole Podstawowej Nr 6 nauczyciele w codziennej pracy kierują się przesłaniem płynącym ze słów J. Korczaka:
„Dziecko chce być dobre,
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

Święto Patrona poprzedzone było cyklem zajęć związanych z Januszem Korczakiem. Uczniowie szkoły obejrzeli prezentacje multimedialna na temat życia i działalności Patrona, przygotowali plakaty objaśniające „prawidła życia” Starego Doktora. Odbyły się projekcje filmów „Król Maciuś Pierwszy” oraz „Korczak” A. Wajdy. Wspólnie z wychowawcami klas dzieci czytały fragmenty utworów literackich, a przez szkołę przeszła kolorowa parada postaci – bohaterów książek Janusza Korczaka.

Dzień Patrona w

Samorząd Uczniowski wydał specjalny numer gazetki szkolnej „Korczakowska Gazetka Dziecięca”, w której znalazły się m.in. utwory literackie uczniów szkoły oraz uczniów nagrodzonych w konkursach.Szkoła zorganizowała szereg międzyszkolnych konkursów po hasłem „Spotkania z Januszem Korczakiem”. Wzięło w nich udział 90 uczniów z 10 krośnieńskich szkół podstawowych. W trakcie uroczystości nagrodzonym uczniom wręczono nagrody.

Uczniowie nagrodzenie w Konkursach

Konkurs plastyczny dla uczniów klas I - II– ilustracja do książki „Król Maciuś Pierwszy”
I miejsce: Martyna Berdechowska - SP 10
II miejsce: Weronika Wójcik - SP 6