04.11.2010

Dzień Otwarty Biblioteki Szkolnej w "Szczepaniku"

W dniu 28 października 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zorganizowano Dzień Otwarty Biblioteki Szkolnej. Program obejmował: zwiedzanie szkolnego centrum informacyjnego, prezentację elektronicznego udostępniania zbiorów i katalogu online biblioteki, konkursy, zabawy z nagrodami, wystawy oraz niespodziankia.

W tym dniu bibliotekę szkolną zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Zbigniew Kubit (Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna), p. Adam Krzanowski (Radny Miasta Krosna) p. Grażyna Gregorczyk (Naczelnik Wydziału Edukacji), p. Anna Szajna (pracownik Wydziału Edukacji), oraz dyrektorzy szkół, wicedyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i nauczyciele bibliotekarze.

Wydarzenia tego dnia udowodniły, że biblioteka szkolna to nie tylko miejsce poszukiwania i zdobywania informacji oraz udostępniania zbiorów. Szkolne Centrum Informacyjne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie to miejsce tętniące życiem, w którym można się również dobrze bawić, realizować swoje pasje i osobiste zainteresowania oraz mile spędzać czas.

Dzień Otwarty Biblioteki został zorganizowany na podsumowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego). Celem obchodów tego święta jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Różnorodność, wyzwania, elastyczność. Biblioteki szkolne to mają”.