1929148363.jpg
19.11.2012

Dzień Jabłka w Szkole Podstawowej Nr 4 w Krośnie

W dniu 26 października 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Krośnie zapachniało jabłkami. Uczniowie klas I – III do wspólnego świętowania Dnia Jabłka zaprosili młodszych kolegów i koleżanki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Krośnie. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki, których głównymi bohaterami były owoce.

Radosne zawołanie „Jabłko na dzień dobry, jabłko na dobranoc !” towarzyszyło wspólnym zabawom i dyskusjom na temat wartości odżywczych tych smacznych owoców. Najmłodsi zastanawiali się także nad ich wykorzystaniem w zdrowej diecie dzieci.

Dzień Jabłka w Szkole Podstawowej Nr 4 w Krośnie - zdjęcie w treści

Klasowe rymowanki: „Jabłka zawierają cenne witaminki, pamiętajcie o tym chłopcy i dziewczynki !” oraz „Zamiast chipsów zjedz kilka jabłuszek, wtedy szczęśliwy będzie twój brzuszek!” zachęcały do ich zjadania. Uczniowie i przedszkolaki byli w tym dniu przystrojeni jabłkowymi ozdobami, zaś smakowita degustacja owocowych koreczków uwieńczyła obchody Dnia Jabłka. Wszystkim uczestnikom imprezy dopisywał dobry humor oraz apetyt na te wspaniałe owoce.

Impreza była już kolejną z cyklu. W poprzednich latach Szkoła organizowała oprócz „Dnia jabłka” również „Dzień gruszki” i „Dzień marchewki”. Akcje te mają na celu wzmocnienie świadomości oraz wyrabianie nawyków codziennego spożywania owoców i warzyw zarówno u dzieci jak i ich rodziców