Dzień gier i zabaw dla dziadków w SP 14

Celem projektu edukacyjnego Erasmus+ jest między innymi poprawa kształcenia poprzez zastosowanie skuteczniejszych metod, budowaniu dialogu międzypokoleniowego i międzykulturowego.W projekcie udział biorą uczniowie i nauczyciele z Polski,Cypru,Turcji,Hiszpanii i Włoch.

Jednym z takich działań(budowanie dialogu międzypokoleniowego) był „ Dzień Gier i Zabaw Naszych Dziadków”, który zbiegł się ze Świętem Babci i Dziadka. I właśnie oni - Babcie i Dziadkowie, a także rodzice uczniów tłumnie przybyli w piątek o godz. 12.00 do naszej szkoły. Imprezę zaszczycił też swoją obecnością Zastępca Prezydenta Miastat Krosna - Pan Bronisław Baran. Zaangażowani w projekt nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla gości wiele niespodzianek .

Dzień gier i zabaw dla dziadków w SP 14 - zdjęcie w treści

Po przywitaniu zebranych przez  pana dyrektora Roberta Guzika wszyscy mogli obejrzeć piękne „ Jasełka” przygotowane i  przedstawione przez uczniów klas Va i Vb.
Zaprezentowane zostały także filmiki, nakręcone  przez uczniów w ramach  projektu Erasmus+. Przedstawiały one gry i zabawy naszych babć i dziadków. Można było się pośmiać i powspominać, jak to wiele lat temu bawiono się w wolnych chwilach.

Zaproszeni goście mogli też cofnąć się w czasie i wspólnie z wnukami przypomnieć sobie i poczytać różne wiersze z lat swej młodości. Panie z biblioteki przygotowały na tę okazję bogaty repertuar wierszyków oraz… słodki poczęstunek.

Na pięknie przystrojonych korytarzach wszyscy mogli sprawdzić swoją formę w konkurencjach sportowych, pograć w planszówki, w cymbergaja, kółko i krzyżyk czy państwa – miasta. Zarówno dzieci jak i seniorzy świetnie się bawili.Jeden z zaproszonych gości-pan Józef stwierdził :”Nigdy nie przypuszczałem,że jeszcze kiedykolwiek będę miał możliwość przypomnieć sobie stare gry towarzyskie i zabawy podwórkowe.Jestem pełen podziwu dla tego typu inicjatywy. Chętnie dzieliłem się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami z dzieciństwa z uczniami.Jestem bardzo zadowolony,że mogliśmy wspólnie miło spędzić czas ze swoimi wnukami.Według mnie cała impreza była świetnie przygotowana.” Wszyscy uczestnicy imprezy mogli zaczerpnąć tchu przy herbacie, kawie i ciasteczkach. Każdy mógł też (co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem) przygotować i ozdobić różnymi kremami i posypkami swoje własne ciasteczko. Niektórzy wykazali się prawdziwym talentem w tej dziedzinie.

Opracowanie:

SP 14 Krosno