30.05.2016

Drużyny „Budowlanki” jak co roku jadą na Mistrzostwa Polski w zawodach „Sprawni jak Żołnierze”

Sześć najlepszych drużyn, mistrzów swoich rejonów,  wzięło udział w XXXIX edycji wojewódzkich  zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” rozegranych 19 maja  br. w  Krośnie. Organizatorem zawodów był Miejski Zespół Szkół nr 5 w Krośnie przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,  Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Zaproszonych gości, uczestników sportowej rywalizacji i ich opiekunów powitała serdecznie w krośnieńskiej szkole Pani Dyrektor Lidia Kasińska. Następnie głos zabrał inspektor Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Robert Zygmunt, który przypomniał główne cele cyklicznie rozgrywanych zawodów „Sprawni jak żołnierze”: popularyzowanie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych i zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej i doskonalenie umiejętności sportowo-obronnych młodzieży.

Przez kilka następnych godzin młodzi zawodnicy ze szkół ponad gimnazjalnych z Krosna, Stalowej Woli ,Leżajska i Czudca wykonywali przewidziane regulaminem różnorodne zadania. Szczególnym wyzwaniem dla zawodników okazał się bieg na orientację polegający na odnalezieniu w urozmaiconym leśnym terenie kilku punktów kontrolnych w I, II i III strefie, dodatkowo ograniczony w czasie do jednej godziny.

Po trudach konkurencji przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników. Sędzia główny podkreślał bardzo dobre przygotowanie drużyn do zawodów trudność i różnorodność rywalizacji. Koordynator wojewódzki Robert Zygmunt  podziękował za rywalizację i życzył  zwycięzcom powodzenia na zawodach centralnych.

Zwycięzcami XXXIX edycji wojewódzkich zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zostały uczennice Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego   w Krośnie : Patrycja Bałon,  Alicja Wołczańska , Patrycja Kudroń. II miejsce zajęły uczennice reprezentujące Zespół Szkól Ponad gimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli, a III miejsce zawodniczki z ZS w Czudcu.

Drużyna dziewcząt z MZS Nr 5 wraz z trenerem Andrzejem Wojtoniem

W klasyfikacji drużynowej chłopców I miejsce wywalczyli  uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie : Krzysztof Ostrowki , Krystian Pańczuk,  Szymon Ekiert. II miejsce zawodnicy ZSP nr  2  w Stalowej Woli a III z ZSL w Leżajsku. Nasi chłopcy byli najlepsi w czterech konkurencjach i tylko w strzelaniu zajęli II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce zdobyła Patrycja Bałon. W kategorii chłopców zwyciężył  Szymon Ekiert a II miejsce zajął  Krzysztof Ostrowski.

Drużyny „Budowlanki” jak co roku jadą na Mistrzostwa Polski w zawodach  „Sprawni jak Żołnierze” - zdjęcie w treści  nr 1

Drużyna męska z MZS Nr 5 wraz z trenerem Rafałem Krężałkiem

Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą szkołę w zawodach ogólnopolskich. Odbędą się one w dniach 6-10 czerwca 2016 w Dęblinie. Tegoroczne zawody to najlepszy występ w historii tych zawodów .Po raz pierwszy do finału centralnego zakwalifikowały się obie drużyny. Ciężka całoroczna praca dała znakomite efekty. Na zakończenie organizatorzy sportowych zmagań zaprosili zawodników i ich opiekunów na posiłek regeneracyjny.

Drużyny do zawodów przygotowali : Andrzej Wojtoń , Rafał  Krężałek, Roman Śnieżek, Witold Grodzki.  Całość działań koordynowała Pani Marzena Turek.