18.11.2014

Drodzy Rodzice przyszłych Przedszkolaków, prosimy o wypełnienie ankiety

Drodzy Rodzice przyszłych Przedszkolaków, rekrutacja na nowy rok szkolny 2015/2016 do miejskich przedszkoli będzie przebiegać według kryteriów ustawowych i samorządowych. Żeby kryteria samorządowe odpowiadały jak najbardziej oczekiwaniom  rodziców zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Rekrutacja na nowy rok szkolny 2015/2016 do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Krosno będzie prowadzona dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Od 1 września 2015 r. dzieci sześcioletnie będą objęte obowiązkiem szkolnym. Rekrutacja będzie prowadzona przy wsparciu systemu elektronicznego. O przyjęciu do przedszkoli będzie decydowała liczba zdobytych punktów.

Kryteria ustawowe

Zgodnie nową ustawą o systemie oświaty (Dz. U. z 2014 r., poz. 7)  na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane będą pod uwagę następujące kryteria:

1)   wielodzietność rodziny kandydata;
2)   niepełnosprawność kandydata;
3)   niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4)   niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5)   niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
6)   samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7)   objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane będą  pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny, zwłaszcza potrzeb rodziny, w której rodzice kandydata muszą pogodzić obowiązki zawodowe z obowiązkami rodzinnymi oraz lokalnych potrzeb społecznych. Kryteria przyjęć oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów określi w najbliższym czasie uchwała Rady Miasta Krosna.

Drodzy Rodzice, aby ustalone kryteria samorządowe najbardziej odpowiadały oczekiwaniom mieszkańców, a przede wszystkim rodzinom dzieci zapisywanych do przedszkoli,  serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie, która pozwoli na poznanie Państwa preferencji i wybranie najważniejszych, z punktu widzenia rodziców,  kryteriów rekrutacyjnych - powiedział Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna. Zachęcam do zabrania głosu w tej sprawie wybierając 6 najważniejszych, według Państwa opinii, kryteriów naboru dzieci do przedszkola na rok szkolny 2015/2016 oraz w miarę możliwości wartości punktowych wybranych kryteriów w skali od 1 do 6 - dodał zastępca prezydenta.

Na Państwa opinie czekamy do 30 listopada 2014 r.

POBIERZ  ANKIETĘ

Wypełnioną ankietę można składać w przedszkolu, żłobku oraz w biurze obsługi Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a. Można także ankietę przesłać elektronicznie na adres edu@um.krosno.pl

Z góry dziękujemy za szczere opinie i poświecony czas.