wesoły autobus
23.08.2018

Dofinansowanie do biletów miesięcznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019

Uczniowie dojeżdżający, którzy rozpoczną naukę w roku szkolnym 2018/2019 w klasach pierwszych krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych mogą liczyć na pokrycie 50 % kosztów dojazdu do szkoły. Taką możliwość mają również uczniowie klas programowo wyższych, (II i III klas Liceum Ogólnokształcącego, II, III i IV Technikum, II i III klas Branżowej Szkoły I stopnia / Zasadniczej Szkoły Zawodowej) którzy w poprzednim roku szkolnym korzystali z refundacji.

Kto ma prawo do uczestnictwa w Programie i jakie warunki musi spełniać

W roku szkolnym 2018/2019 refundacją mogą zostać objęci uczniowie dojeżdżający do szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej zlokalizowanej w odległości powyżej 5 km od domu lub znajdującej się poza ich miejscem zamieszkania, korzystający z transportu komunikacji zbiorowej, legitymujący się co najmniej dobrą oceną zachowania w roku poporzedzającym przystąpienie do Programu.

Dodatkowo z Programu mogą korzystać uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego na podstawie wniosku składanego do szkoły po zakończeniu klasyfikacji semestralnej lub rocznej w terminach określonych przez dyrektora szkoły.

Z Programu mogą korzystać uczniowie nie dłużej niż do końca roku szkolnego w którym ukończyli 19 lat, z wyjątkiem uczniów techników, którzy zachowują możliwość korzystania z Programu do końca roku szkolnego, w którym ukończą
20 lat.

Gdzie i kiedy można złożyć wniosek/deklaracje woli uczestnictwa w programie

Uczniowie rozpoczynający naukę w klasach pierwszych składają wniosek o objęcie Programem w sekretariacie szkoły do której będą uczęszczać w terminie do 25 września 2018 r.
    Natomiast uczniowie uczęszczający do klas programowo wyższych, którzy nadal chcą korzystać z refundacji składają deklarację kontynuacji uczestnictwa w Programie, w sekretariacie szkoły do której uczęszczają  w terminie do 5 września 2018 r.

Ucznia do Programu kwalifikuje dyrektor szkoły, do której uczęszcza, po analizie złożonego wniosku i sprawdzeniu spełniania warunków określonych w regulaminie.

Pełny tekst Programu, formularz wniosku oraz deklaracja woli uczestnictwa w programie dostępne są w sekretariacie szkoły, a także na stronie www.krosno.pl zakładka oświata.

Miejski Program Wyrównywania Szans Edukacyjnych dla młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Krosno, wprowadzony został uchwałą Nr XLI/872/17 Rady Miasta Krosna z dnia 31 marca 2017 r. z późn. zm.

Więcej informacji dotyczących dofinansowania dojazdu ucznia, można uzyskać w krośnieńskich szkołach ponadgimnazjalnych oraz w Wydziale Edukacji UM Krosna, ul. Lwowska 28a - Wydział Edukacji, pok. nr 326, tel. 13 47 43 326.