11.06.2010

"Do uprawiania matematyki potrzebny jest talent..." Gala Matematyki w MZS Nr 4 w Krośnie

„Do uprawiania matematyki potrzebny jest talent celem kojarzenia pomysłów i dostrzegania pewnych związków tam, gdzie inni nic nie widzą”

20 kwietnia 2010 r. w MZS nr 4 w Krośnie odbyła się „GALA MATEMATYKI” połączona z podsumowaniem wyników III Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego, w którym udział brali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu krośnieńskiego i Miasta Krosna. Patronat nad konkursem objęli : Podkarpacki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Krosna, Starosta Powiatu Krośnieńskiego oraz Zarząd Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

20 stycznia 2010r. w szkołach odbył się pierwszy etap III KKM. W eliminacjach do finału wzięło udział 422 uczniów z 27 szkół podstawowych oraz 312 uczniów z 18 szkół gimnazjalnych. Młodzi matematycy zmierzyli się z naprawdę trudnymi zadaniami. Konkurs jest jedną z form krzewienia kultury matematycznej wśród dzieci i młodzieży. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań i zdolności młodych ludzi, motywowanie ich do nauki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. Takie działanie to ważny element kształtowania myśli matematycznej, wychodzi naprzeciw Unijnym Programom Edukacyjnym, gdzie dąży się do jak najszerszej popularyzacji matematyki i innych przedmiotów ścisłych.

Finałowy etap konkursu odbył się 12 marca br. w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie. W etapie finałowym swoją wiedzę i umiejętności sprawdziło 98 uczniów ze szkół podstawowych oraz 81 uczniów gimnazjów.  Najlepsi z najlepszych (32 uczniów) w trakcie uroczystej gali otrzymali dyplomy gratulacyjne i nagrody. Było to prawdziwe, uroczyste święto matematyki w naszym mieście. Tradycją konkursu jest wygłoszenie wykładu finałowego przez najstarszego laureata z kl. III gimnazjum. Wszyscy zebrani z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wspaniałych, wzbogaconych pokazami wykładów laureatów – „Liczby Fibonacciego”Ani Przybyły z Gimnazjum w Posadzie Górnej oraz „Bryły Pana Platona” Maćka Woźniaka z Gimnazjum w Jedliczach.
Więcej informacji o laureatach na stronie organizatorów: www.gimnazjum4krosno.pl

Nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna, Starostę Powiatu Krośnieńskiego, Dyrekcję: PZU, Lasów Państwowych, Banku PKO S.A., Naftomontażu, Spółkę Akcyjną KrossGlass i Wydawnictwo Oświatowe GWO wręczali: Pani Grażyna Gregorczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Dyrektor MZS nr 4 – Pani Jolanta Gębarowska. Galę prowadziła Przewodnicząca III KKM – Pani Aurelia Bajger.

Wszystkim nagrodzonym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!