20.07.2012

Czy wiesz co chciałbyś robić w przyszłości?

Doradcy zawodowi z krośnieńskiego centrum zapraszają pełnoletnią młodzież na „Wakacje z zawodami”. – To nowa propozycja, którą chcemy zainteresować młodych ludzi, nie do końca jeszcze pewnych swojej przyszłości zawodowej – mówi Tadeusz Gospodarczyk wicedyrektor ds. Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Czy wiesz co chciałbyś robić w przyszłości? - zdjęcie w treści

Spotkania organizowane w centrum w ramach „Wakacji z zawodami” mają na celu pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji związanej z wyborem dalszego kierunku kształcenia czy też w planowaniu przyszłej edukacji ściśle powiązanej z predyspozycjami i zainteresowaniami zawodowymi. – "Każdy swoją przyszłość zawodową powinien planować w odniesieniu do swoich umiejętności" – zaznacza Tadeusz Gospodarczyk. - "Nie zawsze uczeń, który kończy szkołę ponadgimnazjalną ma świadomość swoich predyspozycji dlatego warto aby przed dokonaniem ostatecznego wyboru sprawdził zainteresowania zawodowe i wraz z doradcą zawodowym planował swój rozwój zawodowy - i do tego będziemy zachęcać młodzież podczas tegorocznej akcji „Wakacje z zawodami” – dodaje.

Osoby, które odwiedzą centrum będą miały okazję zapoznać się z zasobami informacji zawodowej zawierającej m.in. charakterystyki kilkuset zawodów, opisy zadań i wykonywanych czynności oraz wymagania psychofizyczne stawiane kandydatom do pracy w danym zawodzie. Ponadto młodzież, która przyjdzie do centrum będzie mogła korzystać z bogatych zasobów informacyjnych, w tym przewodników po zawodach, zbiorów multimedialnych a także komputerów z dostępem do Internetu.
Doradcy zawodowi wszystkim zainteresowanym osobom przeprowadzą testy badające cechy przedsiębiorcze, predyspozycje i zainteresowania zawodowe, których znajomość jest niezbędna w budowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej czy zawodowej.

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krośnie na „Wakacje z zawodami” zaprasza codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.30.