20.01.2014

Comenius z wizytą w Domu Pomocy Społecznej.

17 stycznia 2014 grupa uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1,  Gimnazjum Nr 1 oraz członkowie grupy projektowej Comenius w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 w Krośnie udali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie, aby przedstawić jego podopiecznym jasełka:  „Nie było dla nich miejsca".

Comenius z wizytą w Domu Pomocy Społecznej. - zdjęcie w treści

Mali artyści bardzo przeżywali tę wizytę, bo po raz pierwszy mieli okazję wystąpić przed tak wspaniałą i otwartą publicznością. Przedstawiając bożonarodzeniowy spektakl oraz śpiewając kolęd, wywołali nie tylko zachwyt, ale niejednokrotnie łzy wzruszenia na twarzach starszych, często niepełnosprawnych osób. Pensjonariusze ochoczo przyłączyli się do wspólnego kolędowania, a cały występ zakończył się posiłkiem we wspólnym gronie.

Comenius z wizytą w Domu Pomocy Społecznej. - zdjęcie w treści  nr 1

Celem przewodnim imprezy były założenia programowe projektu Comenius, który poprzez kontakty ze środowiskiem osób starszych uczy młodzież szacunku dla tych ludzi i podkreśla rolę międzypokoleniowych więzi. Członkowie grupy projektowej liczą na stały kontakt z DPS, a w ramach rewizyty planujemy spotkanie w szkole, gdzie spróbujemy przybliżyć starszym osobom, niedostępny dla nich często, świat nowoczesnej techniki.

Opracowanie:: Dorota Ślęczka