23.03.2015

COMENIUS W MZS NR 5 W KROŚNIE Z WIZYTĄ W TURCJI

Tym razem odwiedziliśmy egzotyczną Turcję- kraj pełen pięknych krajobrazów i osobliwej kultury. Podróżą tą zamknęliśmy cykl 24 mobilności przewidzianych do realizacji w projekcie, wymieniliśmy doświadczenia i wypracowane produkty z partnerami z siedmiu szkół ( Hiszpania, Włochy, Rumunia, Węgry, Litwa, Szwecja i Turcja ).

COMENIUS W MZS NR 5 W KROŚNIE Z WIZYTĄ W TURCJI - zdjęcie w treści

Koordynator projektu Fulgencio Garcia omówił szczegóły wykonania ostatnich zadań w projekcie, podsumowanie którego nastąpi w maju w naszej szkole .Gościć wówczas będziemy 17 nauczycieli i 11 uczniów z partnerskich szkół, dla których przygotowaliśmy interesujący program promujący  szkołę i nasz region. W wolnych chwilach , w promieniach wiosennego słońca zwiedziliśmy ruiny Efezu- miasta jońskiego z 9 wieku p.n.e.,  Pamukkale  -miejscowość słynącą z wapiennych osadów, teren wpisany przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego , a także muzeum  lalek oraz turecki meczet. Gospodarze zadbali o to, aby po trudach wielogodzinnego zwiedzania żaden uczestnik projektu nie był głodny, serwując typowe tureckie dania  a wśród nich wszechobecną herbatę, podawaną przy okazji wizyt w różnych miejscach a nawet podczas zakupów.

Wróciliśmy do Krosna pełni  ciepłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na wizytę partnerskich szkół w naszym mieście w maju.

Koordynator projektu: Dorota Ślęczka