1220693125.jpg
13.03.2014

Ciekawe spotkanie w MZS Nr 4

Już samo pojawienie się psów w szkole wzbudziło ogromne zainteresowanie dzieci. Część uczniów spotkała się z kudłatymi gośćmi na lekcjach, podczas których rozmawiano o prawidłowej opiece, odżywianiu i postępowaniu z pupilami. Panie z fundacji tłumaczyły dzieciom dlaczego nie można podchodzić do obcego - nawet przyjaźnie wyglądającego - psa. Przedstawiono także pozycję obronną człowieka w razie ataku.

Ciekawe spotkanie w MZS Nr 4 - zdjęcie w treści

Wiele radości i śmiechu wzbudził pokaz tresury psów. Zwierzęta wykazały się nie tylko zręcznością, ale też niezwykłą cierpliwością i łagodnością. Uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe prezenty: naklejki, maskotki psa Ficka, dyplomy za udział w zajęciach „Wiem, jak bawić się z psem” oraz książeczki pt. „Czy mogę pogłaskać psa”. Zajęcia są kolejnym dowodem na twierdzenie, że najlepiej uczymy się przez zabawę i pozytywne emocje.

Ciekawe spotkanie w MZS Nr 4 - zdjęcie w treści  nr 1

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Fundacji „Razem z psem” oraz ich podopiecznym. Mamy nadzieję, że odwiedzą naszą szkołę jeszcze nie raz.

Opracowanie: MZS Nr 4