31.01.2018

W ramach prowadzonych przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krosna działań profilaktycznych zorganizowano wspólnie z Komendą Miejską Policji w Krośnie konferencję nt. „Bezpieczna szkoła – zagrożenia i działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa uczniów”. Konferencja odbyła się w dniu 24 stycznia 2018r. w budynku krośnieńskiej policji i skierowana była do dyrektorów i pedagogów krośnieńskich jednostek oświatowych.

Konferencja nt. Bezpieczna szkoła – zagrożenia i działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa uczniów

W ramach konferencji zaprezentowano najważniejsze informacje o charakterze profilaktycznym, przyczyniające się do wzrostu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w krośnieńskich placówkach. Skupiono się przede wszystkim na tematach związanych z cyberbezpieczeństwem i cyberprzemocą, zjawiskiem zażywania narkotyków i środków psychoaktywnych (w tym dopalaczy), zasad zachowania się w przypadkach nagłego zagrożenia życia i zdrowia, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przemocą w rodzinie. Bardzo ciekawy wykład na temat cyberbezpieczeństwa w szkołach przedstawił prof. nadzw. dr hab. Czesław Kłak z Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Na zakończenie konferencji  aspiranci Jerzy Barczentewicz i Marcin Krówka przedstawili uczestnikom konferencji walizkę edukacyjną zawierającą materiały niezbędne do organizacji zajęć profilaktycznych, zachęcając tym samym dyrektorów do zorganizowania zajęć profilaktycznych dla uczniów i nauczycieli na terenie ich szkół i placówek oświatowych.

W spotkaniu uczestniczył Wicekurator Oświaty –  Stanisław Fundakowski oraz krośnieńscy radni na czele z Przewodniczącym Rady Miasta Krosna - Zbigniewem Kubitem.

Konferencji przewodniczył Zastępca Prezydenta Miasta Krosna – Bronisław Baran oraz Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła. Spotkanie prowadził Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie kom. Daniel Lendzio.