04.12.2015

„Bezpieczeństwo w szkole a zagrożenia w środowisku lokalnym”

Wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa uczniów w krośnieńskich  szkołach i placówkach było głównym tematem konferencji „Bezpieczeństwo w szkole a  zagrożenia w środowisku lokalnym”, zorganizowanej przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krosna  wspólnie z Komendą Miejską Policji w Krośnie.

Konferencja, która odbyła się 24 listopada 2015r. w auli Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, skierowana została  do dyrektorów i pedagogów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych z terenu Miasta Krosna. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele Rady Miasta Krosna. Uczestnicy konferencji zostali powitani przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krosna – Bronisława Barana oraz Pierwszego Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie – mł. insp. Andrzeja Zawiślaka.

„Bezpieczeństwo w szkole a zagrożenia w środowisku lokalnym” - zdjęcie w treści

Podczas spotkania przedstawiciele krośnieńskiej policji omówili procedury postępowania, które należy stosować w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży narkomanią i alkoholizmem oraz zagadnienia dotyczące współpracy szkół z policją w zakresie zapobiegania czynom karalnym i demoralizacji nieletnich.

Procedura „Niebieskiej Karty” w zakresie nieletnich została omówiona przez przedstawiciela Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie, a czynności sądu w sytuacjach przestępczości i demoralizacji nieletnich zostały przedstawione przez Kierownika zespołu kuratorów sądowych przy Sądzie Rejonowym w Krośnie.

„Bezpieczeństwo w szkole a zagrożenia w środowisku lokalnym” - zdjęcie w treści  nr 1

W dalszej części spotkania funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zapoznali zebranych z zasadami postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren szkoły. Uczestnicy konferencji obejrzeli również film edukacyjny poświęcony tej tematyce.