14.06.2011

„Świeżo upieczona” absolwentka Technikum Odzieżowego w Zespole Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie – Ewelina Ziobro – wygrała w rozegranym w Częstochowie finale Ogólnopolskiego Konkursu Odzieżowego „Awangarda bez granic”. Jej projekt spódnicy i gorsetu znalazł najwyższe uznanie jury konkursu.

W lutym br. w ZSP 1 dla wszystkich uczniów kształcących się w zwodzie technik technologii odzieży zorganizowano szkolny etap konkursu. Celem konkursu jest wspieranie utalentowanych uczniów, pasjonatów mody, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubioru. Zadaniem konkursu było wykonanie dwóch projektów plastycznych wyrobu odzieżowego w stylu awangardowym - w formie kolorowych rysunków żurnalowych.

Spośród wielu ciekawych projektów, biorąc pod uwagę pomysłowość oryginalność, kolorystykę i zharmonizowanie całości, szkolna komisja wyłoniła laureatów. Zdecydowano jednocześnie, że prace Eweliny Ziobro oraz Justyny Wrona zostaną wysłane do konkursu ogólnopolskiego, który był zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie.

Awangardowy projekt stroju ze „Szczepanika” – najlepszy w ogólnopolskim konkursie - zdjęcie w treści

Obie prace obok 13 z innych szkół w Polsce (od Białegostoku po Rybnik) zostały w marcu br. zakwalifikowane do finału. Uczestniczki finału zostały zobligowane do uszycia gotowych wyrobów odzieżowych zgodnie z projektem plastycznym zgłoszonym na konkurs. 6 czerwca, w czasie zawodów finałowych, modelki prezentowały stroje zaprojektowane i uszyte przez finalistki. W czasie tej prezentacji wybrano najlepszy projekt, którym okazał się ubiór uczennicy „Szczepanika”, tegorocznej maturzystki – Eweliny Ziobro.

Opiekunem uczennicy oraz organizatorem szkolnego etapu konkursu była nauczycielka przedmiotów odzieżowych - p. Teresa Belcik.