20.10.2014

Anna Przybyłowicz nominowana w konkursie „Nauczyciel Roku”

W tegorocznej 13. edycji konkursu „Nauczyciel Roku” organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski nominację otrzymała Anna Przybyłowicz nauczycielka II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie. Jest to już drugi nauczyciel z tej szkoły, który został wyróżniony w tym konkursie. W ubiegłym roku w gronie nominowanych znalazł się Zbigniew Suchodolski.

Kandydaturę Pani Anny zgłosiły uczennice Teatru Szkolnego „Vacuum”, którym się opiekuje. Teatr jest wyjątkowym przedsięwzięciem, ponieważ wszystkie tworzone spektakle są autorskie. Uczniowie sami tworzą scenariusze, na podstawie których wystawiają potem spektakle zdobywając nagrody i wyróżnienia na przeglądach i konkursach artystycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Anna Przybyłowicz nominowana w konkursie „Nauczyciel Roku” - zdjęcie w treści

Nauczycielka stara się również zachęcić swoich uczniów do nauki języka niemieckiego w sposób aktywny, dlatego organizuje wycieczki do krajów niemieckojęzycznych, czy wycieczki w języku niemieckim po Krośnieńskiej Starówce. Jest również pomysłodawczynią Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego im. J. i W. Grimmów.

Anna Przybyłowicz nominowana w konkursie „Nauczyciel Roku” - zdjęcie w treści  nr 1

Dzięki niej odkryłam, że język niemiecki nie jest tak trudnym językiem jak mogłoby się wydawać. To ona obudziła we mnie ducha języka niemieckiego – napisała o niej jedna z absolwentek

Anna Przybyłowicz nominowana w konkursie „Nauczyciel Roku” - zdjęcie w treści  nr 2

Dla mnie bardzo ważne jest tworzenie przyjaznej atmosfery w szkole. Stąd wziął się pomysł stworzenia wraz z młodzieżą i rodzicami „Kącika dyskusyjnego” na jednym z korytarzy szkoły – mówi Anna Przybyłowicz. Jest to miejsce wyposażone w wygodne sofy, gdzie młodzież może spokojnie porozmawiać na przerwach – dodaje nominowana w konkursie „Nauczyciel Roku”.

Serdecznie gratulujemy.