08.02.2013

Adam Pikul wywalczył srebro na Olimpiadzie

Wychowanek Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Krośnie Adam Pikul wywalczył srebro na Olimpiadzie. Rok temu pisaliśmy o  Adamie, który powołany został do kadry narodowej na X Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w PyeongChang w Korei Południowej. Dziś Adaś powrócił z igrzysk przywożąc ze sobą najcenniejsze trofeum, olimpijski medal.

Adam Pikul wywalczył srebro na Olimpiadzie - zdjęcie w treści

Zawody rozegrane zostały na trasach olimpijskich, gdzie za 5 lat przeprowadzone zostaną zimowe igrzyska. W skład reprezentacji Polski weszło 41 zawodników, w tym Adam Pikul, jedyny zawodnik z Podkarpacia startujący w narciarstwie biegowym. Adam startował na dystansie 500 i 1000 metrów zajmując odpowiednio 6 i 5 miejsce.

Adam Pikul wywalczył srebro na Olimpiadzie - zdjęcie w treści  nr 1

W sztafecie 4x1000 m wraz z innymi uczestnikami biegu stanął na podium, zdobywając olimpijskie srebro. Opiekunami Adasia są nauczyciele SOSW w Krośnie – Jacek Staroń oraz Marcin Zajdel, trenerzy w Podkarpackiej Sekcji Olimpiad Specjalnych Maratończyk, działającej już od 7 lat przy Ośrodku.