konferencja - kochać wspierać i wymagać - trudna szkoła wychowania

60 lat krośnieńskiej „Szóstki”

Kochać, wspierać, wymagać – trudna szkoła wychowania” pod takim hasłem odbyła się konferencja szkoleniowo-naukowa zorganizowana przez Szkołę Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie. Sympozjum odbyło się 11 października 2019 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie jako wydarzenie inaugurujące obchody 60-lecia szkoły. Konferencja odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego.

Konferencja była adresowana do pedagogów, psychologów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców i studentów.

60 lat krośnieńskiej „Szóstki” - zdjęcie w treści

O trudnej sztuce wychowania w swoich wystąpieniach mówili:

• mgr Ryszard Izdebski (pedagog, psycholog kliniczny  Kliniki Psychiatrii Dziecięcej w Krakowie),
  • lekarz Karolina Grządziel (psychiatra Oddziału Klinicznego w Krakowie),
  • mgr Katarzyna Ślęzak (psycholog, psychoterapeuta Krakowskiej Fundacji Psychoterapii),
  • prof. nadzw. dr hab. Alicja Ungeheuer – Gołąb (pedagog, literaturoznawca Uniwersytetu Rzeszowskiego, PWSZ w Krośnie),
  • mgr Julia Bukowczyk (psycholog, seksuolog).

60 lat krośnieńskiej „Szóstki” - zdjęcie w treści  nr 1

Część warsztatową  prowadzili mgr Katarzyna Orkisz (pedagog, terapeuta) oraz mgr Jolanta Gębik (psycholog, terapeuta).

Konferencja na temat sztuki wychowania, tak ważnej dla pedagogów Szkoły Podstawowej Nr 6 w Krośnie była wprowadzeniem do świętowania Jubileuszu 60-lecia Szkoły. Główne obchody jubileuszowe odbędą się 24 października 2019 r. (godz. 8.30 – Msza św. w Bazylice Farnej, godz. 10.30 – uroczysta akademia w PCKP, godz. 13.00 – spotkanie w murach szkoły).

Organizatorzy serdecznie zapraszają.