Logotyp Nabór
16.05.2022

16 maja krośnieńskie szkoły ponadpodstawowe rozpoczynają rekrutację na rok szkolny 2022/2023

Od 16 maja do 24 czerwca br. krośnieńskie szkoły ponadpodstawowe prowadzą rekrutację na nowy rok szkolny 2022/2023. W Krośnie podobnie jak w latach ubiegłych, rekrutacja prowadzona jest przy wsparciu systemu elektronicznego.

Szczegółowe informatory opublikowane są na stronie NABÓR. W elektronicznym informatorze zamieszczono kryteria i terminy zapisów do szkół, poradniki, a także dokumenty i formularze istotne w procesie rekrutacji.

W informatorach przygotowanych bezpośrednio przez szkoły zamieszczona została oferta kształcenia, przedmioty punktowane, przedmioty, które będą realizowane w zakresie rozszerzonym, a w przypadku kształcenia zawodowego predyspozycje i warunki zdrowotne niezbędne do podjęcia kształcenia w każdym z zawodów. Korzystając ze strony naboru w Internecie można wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły, sprawdzić wyniki rekrutacji, a w razie potrzeby skorzystać z bazy wolnych miejsc.

Na rok szkolny 2022/2023 szkoły rekrutują uczniów do oddziałów na podstawie kryteriów tzn. w pierwszej kolejności brane są pod uwagę kryteria, które uwzględniają oceny na świadectwie, wyniki egzaminu, osiągnięcia szkolne i pozaszkolne kandydata wpisane na świadectwie ukończenia szkoły.

Wnioski o przyjęcie do szkoły wypełnia się internetowo na stronie NABÓR . Kandydat wybiera nie więcej niż 3 szkoły prowadzone przez miasto Krosno, a w nich dowolną liczbę oddziałów. Listę wybranych oddziałów kandydat układa w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Rekrutacja do szkół odbywa się na podstawie wniosku przekazanego do szkoły pierwszego wyboru w wymaganym terminie.

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

16 maja - 24 czerwca 2022 r.

16 - 31 maja 2022 r.
do godz. 15.00

Składanie wniosków w szkole pierwszego wyboru

Składanie wniosków o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego i oddziału sportowego w szkole pierwszego wyboru

24 czerwca – 14 lipca 2022 r.
WYNIKI
22 lipca 2022 r. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły
22-28 lipca 2022 r.
do godz. 15.00
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
29 lipca 2022 r.
do godz. 14.00

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

Bogata oferta i wysoki poziom kształcenia sprawiają, że krośnieńskie szkoły są bardzo atrakcyjne dla ósmoklasistów - potwierdzają to wyniki matur i egzaminów zawodowych, rankingi wojewódzkie i ogólnopolskie, sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe uczniów krośnieńskich szkół.

Dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji do szkół dostępne są na stronie elektronicznego naboru NABÓR gdzie w zakładce Dokumenty dostępne są poradniki dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych oraz ich rodziców.