Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Karpaty

e-mail: liceumsportowe.krosno@gmail.com
www: www.smskarpaty.pl
Dyrektor: Magdalena Glazar

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Karpaty w Krośnie rozpoczęło swoją działalność w dniu 1 września 2016 r. z inicjatywy Klubu Sportowego „KARPATY” w Krośnie.
Placówka jest szkołą niepubliczną prowadzoną przez Stowarzyszenie Klub Sportowy „KARPATY” w Krośnie.

Cykl nauki trwa 3 lub 4 lata. Uczniowie otrzymują roczne świadectwa promocyjne, świadectwa ukończenia szkoły oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Szkoła kształci i wychowuje młodzież, która kocha piłkę nożną i pragnie rozwijać swoje zdolności i doskonalić technikę w tej dziedzinie. Duże doświadczenie w działalności edukacyjnej naszej wykwalifikowanej kadry pedagogicznej owocuje sukcesami dydaktycznymi, sportowymi i wychowawczymi. Szkoła pomaga swoim uczniom rozwinąć skrzydła wiedzy i talentu, którymi każdy z nich został obdarzony, doskonalić umiejętności sportowe i poszerzać horyzonty. Zapewnia solidną podstawę do kontynuowania edukacji na wyższych szczeblach i otwiera możliwości współpracy z prestiżowymi klubami piłkarskimi na terenie całej Polski.

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Karpaty w Krośnie to szkoła, która poprzez ciężką pracę i dyscyplinę – uczy i wychowuje młode pokolenie.