Widok na park z góry, na zielono zaznaczone granice parku
12.05.2022

Zapytaliśmy mieszkańców i już wiemy jak powinien wyglądać park kieszonkowy przy ul. Piastowskiej w Krośnie. Prezentujemy raport z przeprowadzonych konsultacji społecznych

Zapytaliśmy mieszkańców, skweru przy ul. Piastowskiej jak powinien wyglądać park kieszonkowy przy ul. Piastowskiej w Krośnie. Zaprezentowaliśmy naszą wizję tego miejsca i czekaliśmy na opinię najbardziej zainteresowanych krośnian.

W ramach projektu pn. „Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa
przeprowadzono konsultacje społeczne nt. Jak powinien wyglądać park kieszonkowy przy ul. Piastowskiej w Krośnie. Konsultacje przeprowadzono w formie bezpośredniej, czyli spotkania z mieszkańcami oraz ankiety.

Spotkanie z mieszkańcami
Podczas spotkania, które odbyło się 28 marca 2022 r. zapytaliśmy mieszkańców przede wszystkim o to, jak oni sami chcieliby, aby ten teren wyglądał, jaką funkcję dla nich ma pełnić ten park, jak mógłby się nazywać i jakie elementy małej architektury czy detale dekoracyjne są tam potrzebne. Wszystkie te opinie zostały uwzględnione i wprowadzone do koncepcji.


Jak będzie nazywał się park?

Nazwa parku zostanie wybrana spośród zgłoszonych propozycji. Głosowanie odbywać się będzie w dwa kolejne poniedziałki maja 16 i 23 maja 2022 r. w godzinach 18:00-19:00 w siedzibie Rady Osiedla im. Grota-Roweckiego przy ul. Piastowskiej 58. Propozycje, na które możecie głosować znajdziecie również w raporcie.

Co teraz?
Wnioski i uwagi mieszkańców, zebrane zarówno w czasie spotkania, ale też te, które otrzymaliśmy w ankietach zostały, opracowane i zestawione w zbiorczym raporcie i wprowadzone do koncepcji. Na podstawie tych dokumentów zostanie opracowana dokumentacja techniczna.
Ostateczny raport oraz koncepcja zagospodarowania uwzględniająca wnioski mieszkańców znajduje się do wglądu w siedzibie Rady Osiedla im. Grota-Roweckiego przy ul. Piastowskiej 58 w Krośnie.

 


norway grants - logotyp.png [7.68 KB]

Konsultacje społeczne prowadzone w ramach projektu pn. „Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO” realizowany w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa. „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie