Grafika - zaproszenie na X Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej
17.03.2023

Zapraszamy 21 marca 2023 r. na finał X Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie serdecznie zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych województwa podkarpackiego do udziału w X edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Zakres tematyczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązującej podstawie programowej nauczania techniki i fizyki szkoły podstawowej oraz szczegółowe treści z zakresu motoryzacji, uwzględniające zarówno historię wynalazków, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz podstawowe pojęcia związane z przepisami ruchu drogowego.


Konkurs w obecnej edycji objęty jest honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. Został on również wpisany przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.


Finał ubiegłorocznej edycji konkursu zgromadził w naszej szkole rekordową liczbę uczestników tj 91 uczniów z 27 szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Tegoroczna jubileuszowa edycja Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej to bardzo ciekawe techniczne wyzwania dla młodzieży szkół podstawowych, które mają na celu zaciekawić młodych ludzi nowoczesnymi technologiami.

Grafika - zaproszenie na X Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej.jpg [2.36 MB]


W tym roku finał konkursu odbędzie się w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie w dniu 21 marca 2023 r.

Cele i założenia konkursu
Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej to cykliczne przedsięwzięcie odbywające się w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie początkiem drugiego semestru roku szkolnego. Jego tematyka obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jego celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu nowoczesnych technologii, innowacyjnej gospodarki, techniki i motoryzacji jak również propagowanie kształcenia zawodowego.


Historia
Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej został zorganizowany po raz pierwszy w 2014 r., i skierowany został do gimnazjalistów z całego powiatu krośnieńskiego. Pierwsza edycja turnieju, która odbyła się w marcu 2014 roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony gimnazjów Miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego, a liczba uczestników w finale przekroczyła nasze oczekiwania (ponad 40 uczniów), w związku z tym w następnych latach organizowano kolejne jego edycje. W roku 2016 Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej swoim zasięgiem objął województwo podkarpackie i po raz pierwszy odbył się pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. Do finału konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników (46 gimnazjalistów z 14 szkół gimnazjalnych). W roku 2017 dodatkowo konkurs został wpisany na listę punktowanych konkursów przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. W kolejnych latach konkurs cieszył się coraz większym zainteresowaniem, co przekładało się na rosnącą liczbę uczestników. W roku 2021 w związku z pandemią oraz zdalnym nauczaniem konkurs został zorganizowany w wersji zdalnej i miał charakter drużynowy, a zgłosiło się do niego 22 drużyny z województwa podkarpackiego. Ostatnia edycja Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej przeprowadzona w marcu 2022 roku to powrót do rywalizacji indywidualnej przeprowadzonej już stacjonarnie. W konkursie uczestniczyło 91 uczniów z 27 szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie