Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym w Krośnie
02.04.2019

Julia Ślązak i Tomasz Kotowski młodzieżowymi mistrzami Polski! Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym odbywały się w krośnieńskiej hali sportowo - widowiskowej MOSIR w dniach 28 - 31 marca 2019.

Zwycięzcy Julia Ślązak i Tomasz Kotowski w finale pokonali Karolinę Pęk (Bronowianka Kraków) i Kacpra Petasia  (Ostródzianka Ostróda) 3:0 (11:7, 14:12, 11:8).

Najbardziej zacięty był drugi set, który mistrzowie kraju wygrali 14:12.

Brązowe medale dla Katarzyny Galus (KSTS Krosno) i Sławomira Dosza (Warta Kostrzyn nad Odrą) oraz Karoliny Lalak (KSTS Krosno) i Artura Greli (Gwiazda Bydgoszcz).

Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław) i Sandra Kozioł (Dojlidy Białystok) złotymi medalistkami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w turnieju gry podwójnej.

W finale pokonały Agatę Zakrzewską (KTS Tarnobrzeg) i Gabrielę Dyszkiewicz (UKS ATS Białystok) 3:2.

Zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym rozgrywane w Krośnie - zdjęcie w treści
Uczestnicy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym w Krośnie

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się: Łukasz Wachowiak i Kamil Nalepa (ZKS Zielona Góra), którzy w finale pokonali Artura Grelę (Gwiazda Bydgoszcz) i Kamila Dziadka (Ostródzianka Ostróda) 3:1.

Brąz dla Przemysława Walaszka (UKS Dojlidy Białystok) i Kacpra Petasia (Ostródzianka Ostróda) oraz Tomasza Kotowskiego (Energa KTS Toruń) i Marco Golla (Ostródzianka Ostróda)

Julia Ślązak (SKTS Sochaczew) i Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń) młodzieżowymi mistrzami Polski w grze pojedynczej. Wcześniej wspólnie sięgnęli po złote medale w grze mieszanej.

Ślązak pokonała w finale Julię Szymczak (KU AZS UE Wrocław) 4:2 (-6,5,9,4,-8,11). Z kolei Tomasz  Kotowski pokonał Artura Grelę (Gwiazda Bydgoszcz) 4:1 (12,-8,4,11,9).

Brązowe medale dla Katarzyny Galus i Agaty Zakrzewskiej oraz Marco Golli i Sławomira Dosza.