Pies
15.11.2021

Zaczipuj psa za darmo

Każdy kto ma psa doskonale wie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nie zapominajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za naszych czworonożnych towarzyszy. Właścicielom psów, którzy są zameldowani na terenie miasta Krosna, przypominamy, że do 10 grudnia mogą bezpłatnie oznakować swojego psa. Identyfikacja psów ma duże znaczenie szczególnie w sytuacjach kiedy np. zwierzę zaginie, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś teraz jest na to dobry czas.

 

 

 

Masz psa - masz prawa i obowiązki
Nie zapominajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za naszych czworonożnych przyjaciół. Nie tylko w kwestii zaspokajania podstawowych potrzeb jak karmienie, wyprowadzanie, sprzątanie po nich czy szczepienie. Każdy pies, który żyje na terenie miasta powinien być zgłoszony w urzędzie, a jego właściciel ma obowiązek płacenia opłaty z tego tytułu. Obecnie ta kwota wynosi 100 zł. Jeżeli jednak pies jest oznakowany mikroczipem i został zarejestrowany w bazie, właściciel płaci tylko połowę kwoty czyli 50 zł. W przypadku śmierci zwierzęcia lub sprzedaży czy oddania czworonoga, właściciel powinien poinformować o tym fakcie urząd, a zwierzę jest wykreślone z ewidencji, co jest podstawą do zaprzestania naliczania opłaty.
 


Zaczipujesz za darmo
Jak co roku prowadzona jest dla mieszkańców Krosna akcja bezpłatnego znakowania psów. Ma ona na celu oznakowanie wszystkich psów żyjących na terenie miasta. Po oznakowaniu dane psa zostają wprowadzone do ogólnopolskiej bazy oraz umieszczane są w bazie europejskiej. Taki sposób znakowania umożliwia Staży Miejskiej, ośrodkom opieki nad zwierzętami lub lecznicy odszukanie psa w przypadku jego zaginięcia również poza granicami kraju. Wprowadzany system nie nakłada na właścicieli psów żadnych dodatkowych obowiązków, poza tymi które obowiązywały do tej pory.
 


Jak oznakować psa?
To proste. Wystarczy udać się z psem i jego książeczką zdrowia do jednej z wyznaczonych lecznic i zaczipować naszego czworonoga.
 
Lecznice prowadzące bezpłatną akcję znakowania psów dla mieszkańców miasta Krosna:

  • Gabinet Weterynaryjny REKSIO – Krosno, ul. Wojska Polskiego 41
  • Gabinet Weterynaryjny ANIMALS – Krosno, ul. Łukasiewicza 95
  • Przychodnia Weterynaryjna PIRANIA – Potok 242 A

 

Bonus!
Każdy kto zaczipuje swojego czworonoga do zakończenia akcji otrzyma bezpłatnie zbieraczkę Nippy w komplecie z 24 workami. 

 

Akcja, jak co roku potrwa do 10 grudnia lub do wykorzystania wszystkich mikroczipów.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Rynek 5

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie