Plakat Krośnieńskie Dni Tańca
09.04.2018

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza po raz 17 zaprasza na Krośnieńskie Dni Tańca.

 

 

Program XVII Krośnieńskich Dni Tańca
 


21 kwietnia (sobota), godz. 18.00
Wieczór tańca współczesnego
Zespół Tańca Współczesnego Strecz RCKP i zaproszeni goście

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści

 

Zespół Tańca Współczesnego Strecz w tym roku wkracza w dorosłość, we wrześniu będzie świętować 18! Grupę założyła i prowadzi Sabina Wójcik – Grygolec, której udało się przez ten czas "wychować" dyplomowanych tancerzy, instruktorów tańca oraz pasjonatów, którzy nigdy nie wyrosną z miłości do tańca. Zespół Strecz kocha taniec współczesny i bardzo pilnie uczy się różnych podejść do tej techniki poprzez warsztaty czy oglądanie spektakli tanecznych (w tym sezonie zespół był na spektaklu "Venezuela" Batsheva Dance Company w Lublinie).

23 kwietnia (poniedziałek), godz. 10.00
Widowisko taneczne „W 80 dni dookoła świata”
Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Taneczny Kleks, spektakl dla szkół
Widowisko taneczne "W 80 dni dookoła świata" na podstawie książki Juliusza Verne'a przygotowano z okazji jubileuszu 25 - lecia Dziecięco - Młodzieżowego Zespołu Tanecznego KLEKS. Jego premiera odbyła się 25 listopada 2017r. W spektaklu, który powstał w niespełna trzy miesiące, wzięło udział 160-ciu tancerzy.
Pomysł i reżyseria: Dagmara Krzanowska – Szelc
Choreografia: Aleksandra Fejdasz, Katarzyna Korona, Dagmara Krzanowska – Szelc, Paulina Rozenbajgier
Video i montaż: Katarzyna Korona
czas trwania: 1 h 30 min

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 1

 

24 kwietnia (wtorek), godz. 18.00
Koncert tańca, wieczór musicalowy, wystawa fotografii „Taniec obrazów – obraz tańca”
słuchacze PPSKAKiB w Krośnie
wejściówki do odebrania w kasie RCKP

Koncert tańca „Przeznaczenie”
To bezsłowna historia o kobiecie i mężczyźnie. Oboje zostali stworzeni po to, aby kreować jedność i wspólnotę. Jednak, w swojej bezbronności i zagubieniu, z trudem odnajdują tajemnicę prawdziwego powołania. Uwidaczniają się ich różnice; delikatność i subtelność - na przekór temperamentowi i sile. W efekcie one tak idealnie współgrają, że walka staje się częścią ich życia. To wszystko zamknięte w ramach tańca współczesnego i towarzyskiego, opowiada ich osobistą, intymną relację pełną zawodów, cierpienia, ale również wielkiej namiętności, pasji i oddania.
Koncert tańca „Przeznaczenie” - to praktyczna realizacja pracy dyplomowej Klaudii Jaśkowskiej i Kamila Zawirskiego - słuchaczy Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie.W koncercie zatańczą - słuchacze PPSKAKiB, członkowie grup teatralnych i tanecznych w Gorlickim Centrum Kultury oraz tancerze zespołu Explosion z Ropy.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 2

 

“Wieczór musicalowy”
W świecie codziennych spraw zapominamy o głęboko ukrytych w nas uczuciach i pragnieniach. Może jednak uda nam się rozpalić w nas na nowo iskrę pasji, marzeń i muzycznych doznań, które poruszają najdalsze zakątki naszych serc? W cudowny i kolorowy świat musicalu, a także muzyki współistniejącej z pełnym ekspresji tańcem wprowadzi nas “Wieczór musicalowy.” Jest to praktyczna realizacja pracy dyplomowej Diany Dereniowskiej - słuchaczki Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie. W koncercie zatańczą i zaśpiewają: słuchacze PSKAKiB w Krośnie, absolwenci tej szkoły, uczniowie klasy wokalnej Studia Śpiewu Royal Art Studio oraz członkowie zespołu tanecznego Kleks z Krosna.


Wernisaż wystawy fotografii „TANIEC OBRAZÓW-OBRAZ TAŃCA” 

Od dwudziestu lat taniec w obrazach wychodzi na spotkanie krośnieńskiej publiczności. Od dwudziestu lat tancerze zdobywają co raz to nowe przestrzenie dla tańca, a fotografowie stosują co raz to inne sposoby dla jego uchwycenia. Po raz kolejny zapraszają publiczność do zatrzymania się nad tym niezwykłym tematem, jakim jest taniec. Autorami fotografii są słuchacze Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie.

 

26 kwietnia (czwartek), godz. 18.00
„Fast, Food, Foot” Teatr Tańca Rozbark, Polska Sieć Tańca

koncepcja, choreografia, reżyseria: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Anna Mikuła, Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Kamil Bończyk, Szymon Dobosik, Kamil Pilarski, Alexey Torgunakov
światła: Paweł Murlik, Anna Piotrowska

kostiumy & scenografia: Anna Piotrowska

muzyka: kolaż,
realizacja: Marcin Aleksiej, Michał Wawrzyniak, Magdalena Hajda
grafika: Aleksander Joachimiak

premiera: 11 lutego 2017, Teatr Rozbark

produkcja: Teatr Rozbark i współprodukcja: Fundacja Rozwoju Tańca,
obserwatorium krytyczne: Anna Duda, Aleksandra Kranz
czas
60 minut (bez przerwy)
spektakl: 12+

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 3

 

 

Popkulturowe nawiązanie do fast food to nie refleksja nad tym, jak się odżywiamy. To metafora prędkości, z jaką pochłaniamy obrazy i przyjemności, z jaką wchodzimy w to, co podsuwają nam masowe media. Spektakl przyjmie strukturę TV show z wszystkimi tego konsekwencjami. Postaci, w jakie wcielają się tancerze poruszać się będą w tym świecie w rytmie znanych hitów disco, a skakanie po kanałach umożliwi przegląd fikcyjnych, telewizyjnych nowinek. Pozorna obecność kamery i częsta zmiana treści nada poszczególnym scenom surrealistycznego charakteru. Ruch sprowadzony jest do rodzaju „choreografii w drodze” z towarzyszącym nieustannie rytmem disco. Konwencja ta to nie tylko zbiór cytatów z kultury masowej. „Disco koncept” zawiera w sobie dążenie do budowania szczególnej atmosfery „bycia w disco” i próbę zidentyfikowania „disco body”, jego nonszalancji i ekscytacji. Wykorzystane dyskotekowe hity niosą nieco dalej w świat wyobraźni, pozostawiając często jedynie muzyczny ślad. Nie będzie więc jednej opowieści, lecz w zamian dużo ekstrawagancji, ekscentryzmu i ekscytacji. To energia zawarta w disco będzie dyktować założenia choreografii. Nawet przy minimalnym ruchu, ważne jest ostatecznie to, by pozostać w transowym stanie disco…

27 kwietnia (piątek), godz. 16.30 odsłona pierwsza, godz. 19.00 odsłona druga
„Krosno na pointach”, krośnieńskie grupy taneczne

Koncert "Krosno na pointach" po raz kolejny będzie okazją dla krośnieńskiej publiczności do zobaczenia różnorodności tanecznej, którą prezentują zespoły działające w naszym mieście. Na scenie pojawi się ponad 500 tancerzy, będzie radośnie i kolorowo, zaprezentują się zespoły w różnych technikach tanecznych, w przedziale wiekowym od 3 do 23, będzie żywiołowo i kolorowo, będzie okazja do uśmiechu i do chwili wzuszeń. Zobaczymy wszyscy efekty pracy krośnieńskich tancerzy.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 4

 

- "Mała Gracja" to aktualni Mistrzowie Polski Formacji Tanecznych PTT w stylu latynoamerykańskim w kategorii do 12 lat. Trenerem i choreografem formacji jest Andrzej Orszulak.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 5


- Zespół "Eksperyment " działa przy MZS nr 4 w Krośnie, jest zdobywcą wielu nagród i czołowych miejsc w zawodach cheerleaders, zaledwie miesiąc temu grupa senior wywalczyły I miejsce podczas Grand Prix Polski w Garwolinie. Zespół działa pod czujnym okiem Beaty Łopatkiewicz, współautorką choreografii jest Gabriela Łopatkiewicz.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 6

- "Akademia Talentów"działa w Krośnie od roku. W swoich szeregach gromadzi setkę dzieci trenujących połączenie tańca współczesnego z gimnastyką artystyczną oraz aerial- gimnastke powietrzną. Chorografem jest Paulina Nowacka.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 7

 

- Akademia Cheerleaderek "Fragolin" MOSiR Krosno powstała w roku 2010. Założycielem oraz pomysłodawcą jest Katarzyna Stec - absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie. Aktualnie Akademia liczy 13 grup - zrzesza dzieci od 3 roku wzwyż. Tancerki prezentują się na imprezach sportowych, meczach oraz przeglądach tanecznych.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 8

 

- "Liya Dancehall Class" istnieje od ponad 3 lat, instruktorem jest Karolina Dsouza. Grupa składa się z zaprzyjaźnionych osób, które łączy miłość do jamajskich rytmów. Obecnie Liya Dancehall Class łączy styl dancehall z wpływami ulicznymi.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 9


- Zespół baletowy istnieje od 2011r. przy RCKP w Krośnie, aktualnie w balecie ćwiczy ponad 120 tancerek. Grupy baletowe co roku prezentują publiczności swoje prace w formie widowisk tanecznych, w tym sezonie będzie to bajka "Piotruś Pan". Instruktorem i choreografem jest Monika Waga.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 10

 

- Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS z krośnieńską sceną związany jest od 25 -ciu lat. Założycielem jest Dagmara Krzanowska – Szelc, która samodzielnie pełniła funkcję instruktora, choreografa, projektanta kostiumów i garderobianej przez 18 lat. Wraz z rozwojem zespołu do kadry instruktorskiej dołączyła Paulina Rozenbajgier, a od dwóch lat Aleksandra Fiejdasz.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 11

 
- Zespół Tańca Wspólczesnego Strecz pracuje w oparciu o technikę tańca współczesnego, jest laureatem wielu prestiżowych konkursów tanecznych, absolwenci zespołu często kontynuują naukę tańca na wyższych uczelniach tanecznych albo sami uczą tańczyć. Instruktorem i choreografem jest Sabina Wójcik – Grygolec

28-29 kwietnia (sobota-niedziela)
Warsztaty improwizacji tanecznej prowadzący - Natalia Oniśk

Natalia Oniśk – nauczycielka i tancerka imrpowizacji kontaktowej. Organizuje wydarzenia związane z tańcem i ruchem w Polsce, jest współzałożycielką Fundacji CIAŁO SIĘ, której celem jest popularyzowanie i wspieranie pracy z ciałem. Interesuje ją somatyczne podejście do ruchu i jego wpływ na taniec solo, improwizację kontaktową i pracę performatywną. W ciągu ostatnich kilku lat oprócz intensywnego studiowania improwizacji kontaktowej uczyła się Metody Feldenkraisa Analizy Ruchu Labana, Bartenieff Fundamentals, Body-Mind Centering i chętnie włącza elementy tych metod do swojej praktyki improwizacji kontaktowej.

 

XVII KROŚNIEŃSKIE DNI TAŃCA - zdjęcie w treści  nr 12

 

29 kwietnia (niedziela), godz. 16.00
Widowisko baletowe „Piotruś Pan”, grupy baletowe RCKP

na motywach powieści Jamesa Matthew Barriego pt "Przygody Piotrusia Pana"
choreografia i reżyseria: Monika Waga
muzyka: Jan A. P. Kaczmarek, Hans Zimmer
wykonanie kostiumów: Dance Shop
wykonanie scenografii: Justyna Gajda
multimedia: Katarzyna Korona

tancerze:
Piotruś Pan - Natalka Biedroń
Dzwoneczek - Julia Zych
Wanda - Emilka Drozd
Dzieci -  Maja Rogala,Emilka Zajdel
Kapitan Hak - Marianna Sereda
Dzikuska - Hania Caban
Syreny - Alicja del Carmen Yika, Ola Czabanowska, Iza Trznadel
Lew - Amelka Zipper
Pumy - Zosia Górska, Iza Urbanek, Sonia Kazanecka
Papugi - Asia Mazur, Zuzia Wróblewska, Julia Jurasz
Zebry - Maja Kuziorowicz, Ilona Niezgoga, Zuzia Bęben
Małpki - Natalia Kranc, Kaja Kubit, Iga Chmielowska, Roksana Fejkiel, Natalia Drozd
Piraci - grupa II
Woda - grupa IV
Dzikuski - grupa V
Gwiazdy - grupa VI

 

Zespół baletowy, liczący aktualnie 6 grup, w tym ponad 120 tancerek, istnieje od 2011 roku. Instruktorem i choreografem jest Monika Waga. Wiek dziewczynek to przedział między 5 a 19 lat. Na bazie tańca klasycznego przygotowywane są choreografie do widowiska baletowego, w którym udział biorą wszystkie grupy.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie