10 Festiwal 2022 - grafika plakat
11.05.2022

X Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki - 30 maja 2022

Zapraszamy na X Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki, który w tym roku odbędzie się 30 maja w naszym zespole szkół. Jest to ważne wydarzenie, zwłaszcza po 2 latach pandemii, kiedy możemy się wreszcie spotkać z młodzieżą szkolną z naszego miasta i regionu w naszych laboratoriach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii.

 


Jak co roku, ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzenie zainteresowań kierunkami technicznymi. Wcześniejsze edycje Festiwalu cieszyły się dużym zainteresowaniem, co utwierdziło nas w przekonaniu o potrzebie, a także słuszności organizacji takiego wydarzenia. Festiwal kierowany jest do młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na terenie Miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz innych powiatów województwa podkarpackiego.


Podczas Festiwalu zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla odwiedzających – m.in. interaktywną wystawę i pokazy naukowe przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu będą ciekawe wystawy uczelni wyższych technicznych regionu oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw nowoczesnych technologii. Oferujemy wykłady i warsztaty popularno-naukowe kierowane głównie do młodzieży szkolnej. Chcemy poprzez organizację Festiwalu wśród uczniów promować ciekawość świata oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Ponadto Festiwal ma pokazać świat nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, promować lokalne inicjatywy edukacyjne oraz stworzyć młodzieży możliwość publicznych prezentacji. Wszystko po to, aby naukę przedstawić w sposób zrozumiały, zarazem atrakcyjny i niekoniecznie w murach szkolnych. Pragniemy również zarekomendować młodzieży szkolnej zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłość i karierę zawodową.

10 Festiwal 2022 - grafika plakat.jpg [407.78 KB]

Serdecznie zapraszamy młodzież szkolną do wzięcia udziału w rekomendowanym evencie. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.


Zgłoszenia szkół na Festiwal przyjmowane są pod numerem telefonu 13 43 215 61 (sekretariat ZSM) lub e-mailem: zsm@mkrosno.pl w terminie do 25.05.2022 r.


Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.zsm.krosno.pl  aby zapoznać się z edycjami Festiwalu z poprzednich lat.

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie