RCKP Wystawa Fotoklub RCKP Krosno 2022 zaproszenie
05.09.2022

WYSTAWA ZBIOROWA FOTOKLUBU RCKP

Po blisko dwóch latach przerwy w funkcjonowaniu Galerii Fotografii RCKP Regionalne Centrum Kultur Pogranicza wraca z zaległą, zbiorową wystawą autorów zrzeszonych w Fotoklubie RCKP. Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu fotografii z pełnym przekrojem zainteresowań i tematyki - od krajobrazu, poprzez fotografię przyrodniczą, koncertową, społeczną, astrofotografię i portret. Autorzy skupiają się przede wszystkim na bliskim otoczeniu Beskidu Niskiego, ale również miejscach bardziej odległych, a czasami nawet egzotycznych.

 


Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Galeria Fotografii, ul. Kolejowa 1, Krosno
Wernisaż wystawy: 7 września (środa) 2022, godz. 18.00
Wystawa czynna: do 31 października 2022
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
Wstęp: wolny
* Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne. Wystawę można oglądać w dniach odbywających się w RCKP wydarzeń artystycznych lub po wcześniejszym ustaleniu pod nr tel. 13 43 218 98.


Wnikliwi obserwatorzy rozpoznają na fotografiach kilkanaście gatunków zwierząt oraz wiele wątków roślinnych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełnym spektrum spojrzenia na własne światy wszystkich fotografów zrzeszonych w Fotoklubie RCKP - zachęca Paweł Matelowski (RCKP i Fotoklub).

RCKP Wystawa Fotoklub RCKP Krosno 2022 zaproszenie (712x1020).jpg [1.99 MB]


Rok 2022 to 22 rok funkcjonowania krośnieńskiego Fotoklubu, z tej okazji skromnie świętujemy też zaległy jubileusz 20-lecia, którego nie udało nam się hucznie świętować z powodu pandemii: Każdy jubileusz jest niezwykłym świętem i wydarzeniem, w trakcie którego dokonuje się oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznacza się nowe cele i zadania. Jubileusz skłania także do refleksji, wspomnień i przemyśleń. W bieżącym roku minęło dwadzieścia lat od kiedy grupa pełnych zapału fotografików powołała do życia Fotoklub, który do dzisiaj łączy pasjonatów obiektywu - Wacław Turek, Prezes Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Oprawa muzyczna: Katarzyna Steliga, Aleks Szczepanik (Studio Piosenki Swing)
Kurator wystawy: Marek Petrykowski
Autorzy fotografii: Krzysztof Antosz, Zdzisław Barut, Waldemar Czado, Zdzisław Gil, Łukasz Grudysz, Bartłomiej Kielski-Bardanaszwili, Stanisław Klimek, Łukasz Kozłowski, Robert Kubit, Edward Marszałek, Stanisław Materniak, Szymon Muszański, Stanisław Nawracaj, Jakub Niedziela, Przemysław Niepokój-Hepnar, Tomasz Okoniewski, Damian Pawlus, Marek Petrykowski, Wiesław Prugar, Jakub Rutana, Artur Stępień, Jacek Szarek, Tomasz Świątek, Marzena Trygar, Wacław Turek, Wojciech Wroński, Ryszard Zagórski

Fotoklub RCKP Krosno
Od kiedy w 2001 roku zebrali się w ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury w Krośnie krośnieńscy fotograficy minęły już 22 lata. W większości byli to członkowie uprzednio działającego Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od tego czasu klubowy dorobek z uznaniem wpisał się w kulturalną mapę naszego miasta, a można śmiało powiedzieć również i w kraju. Zorganizowano ponad 150 wystaw fotograficznych, w blisko 20 międzynarodowych plenerach fotograficznych uczestniczyło 300 amatorów obiektywu z zaprzyjaźnionych przygranicznych fotoklubów. Coraz liczniejsza grupa członków zdobywa nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach i na salonach fotograficznych całego świata, otrzymując prestiżowe tytuły honorowe. Do najczęściej nagradzanych zaliczyć należy Tomasza Okoniewskiego, Przemysława Niepokój-Hepnara, Łukasza Grudysza i Łukasza Kozłowskiego. Kilku z nich za swoją działalność otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Krosna oraz medale przyznane przez Fotoklub RP. Do jednej z form działalności Fotoklubu zaliczyć należy długoletnią i owocną współpracę z Fotoklubami z Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie