Grafika OBUDŹMY MIASTO!
17.03.2023

Wystartowała III edycja Programu “ObudźMY Miasto!”

“ObudźMY Miasto!” to Program, który wspiera Młodych, łącząc w sobie wsparcie w spełnianiu swoich marzeń i pasji z pomocą w realizacji swoich Inicjatyw. Zapewnia wsparcie merytoryczne, finansowe oraz możliwość realizacji Inicjatyw w społecznych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych obszarach. Nabór na Inicjatywy trwa do 30.04.2023 r. Zgłoś się już teraz!Co nowego w III edycji?
Największą zmianą jest wysokość dofinansowania jakie Program daje Młodym, na realizację inicjatyw. W tym roku jest to kwota do 3000 zł, zatem można zrealizować znacznie więcej niż w poprzednich latach. Inicjatywy, jak co roku, finansowane są z budżetu  miasto Krosna. Oprócz tego poszerza się zdecydowanie zakres warsztatów, które przygotowują Młodych do realizacji inicjatyw. W tym roku będzie to 3-dniowy zjazd, podczas którego osoby uczestniczące będą mogły poznać się, zintegrować, ale też nabyć wiedzę potrzebną do zrealizowania inicjatyw.


Specjalnie dla osób niezdecydowanych i takich, które nie wiedzą co mogłyby zrobić w “ObudźMY Miasto!”, organizujemy warsztat z metody Design Thinking, która pomoże wymyślić młodym pomysł na inicjatywę, który będzie pomocny również dla nich ale też dla miasta. - mówi Alicja Menet, Koordynatorka Programu “ObudźMY Miasto!”.


Design thinking to metoda kreatywnego rozwiązywania problemów. Polega na projektowaniu użytecznych rozwiązań, które dostarczają nową wartość ludziom. Jest podparta gruntownym poznaniem i zrozumieniem potrzeb użytkowników.

Ludzie na krośnieńskim rynku fot. Konrad Wołczański.jpg [1.20 MB]

Kto zadecyduje, jakie inicjatywy wezmą udział w Programie?
O wysokości dofinansowania będzie decydować niezależna komisja konkursowa, w której skład będą wchodzić osoby niezwiązane z programem. Komisja weryfikować będzie każdy nadesłany pomysł na Inicjatywę, chcąc wesprzeć ich jak najwięcej. Każda grupa inicjatywna będzie miała szansę opowiedzieć o swoim pomyśle oraz otrzymać informację zwrotną na temat swojego zgłoszenia.

W tym roku zwiększa się również liczba Koordynatorów
Chcąc rozwijać Program, organizatorzy rozwijają także zespół nim zarządzający. Do koordynatorki całości Programu - Alicji Menet, dołączają koordynatorzy do spraw specjalnych: Gabriela Smyka - koordynatorka ds. promocji i kultury oraz Bartosz Dylewski - koordynator ds. wolontariatu.

Jak będzie wyglądał wolontariat w Programie?

Chcemy stworzyć miejsce przyjazne wszystkim. Takie, w którym każdy będzie czuł, że może robić coś co najlepiej potrafi. Umożliwiamy udział między innymi w zespole promocyjnym, gdzie wspólnie tworzymy social media programu i uczymy jak to robić. Rozwój uczestników jest możliwy dzięki wsparciu tutorów, zaprzyjaźnionych instytucji i doświadczonych koordynatorów, którzy chętnie dzielą się wiedzą. Wolontariusze będą mogli zobaczyć jak wyglądają Inicjatywy oraz realizowanie Programu od środka, co może w przyszłości skutkować ich decyzją o zrealizowaniu własnej Inicjatywy. - mówi Bartosz Dylewski, koordynator ds. wolontariatu


Uczestnicy warsztatów fot. Kacper Krzanowski.jpg [692.19 KB]


“ObudźMY Miasto!” to Program dający możliwości rozwoju, realizowania własnej inicjatywy oraz odnalezienia inspiracji. Do większości sfer można dołączyć w każdym momencie jego trwania, jednak jeśli ktoś z Was chce zrealizować swój własny pomysł - ponownie przypominamy, że nabór trwa do 30 kwietnia. Zachęcamy do wzięcia udziału!

W tym roku Młodych wspierają  Miasto Krosno, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Fundacja GraTy.

Współpracujemy również z instytucjami kultury: Krośnieńska Biblioteka Publiczna, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej i Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Krótki film reklamowy:

 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43
fax 13 43 628 65
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 13 43 27 707
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie